• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
galatianina - помощник
Здравейте предстои ми монтаж на пеиетна горелка на италиански чогунен котел имергаз. Искам да го повдигна на кутия за по-добра работа на системата. Може ли някой да ми каже къде във Варна мога да видя такава кутия за да преценя дали ще мога да си я направя сам или пък да ми каже поне как да я направя от какъв материал и т.н. Благодаря предварително.
шоп - майстор
Днес случайно видях кутии да се продават в ОЛХ
300лв, като регион Хасково или Харманли...не обърнах внимание
galatianina - помощник
Свиленград и аз ги гледах ама все ми се струва че от тези 300 може 150 да се дадат за материали и 150 за нещо друго.
purkinie - напреднал
Аз изминах по този път и искам да ти кажа ,че пак си е доста играчка. Така ,че ако нямаш заваръчен апарат или познат с такъв , по-добре изгладувай тези 300 лева и си вземи готова кутия. Моята за 6 секционен Виадрус ми изляза около 200 лева само за материали без труда.
galatianina - помощник
А дали няма да може да се завари с обикновен мощен електрожен? :?
шоп - майстор
galatianina написа:
А дали няма да може да се завари с обикновен мощен електрожен? :?
Може да се завари с всякакъв електрожен, но това зависи от заварчика:-)
geniya - специалист
Да, може да се завари с обикновен електрожен.Ако не си заварявал досега, по-добре си купи готова кутия, цената наистина е реална, освен ако нямаш един двор с железа /скрап/ от които да я направиш.
galatianina - помощник
geniya написа:
Да, може да се завари с обикновен електрожен.Ако не си заварявал досега, по-добре си купи готова кутия, цената наистина е реална, освен ако нямаш един двор с железа /скрап/ от които да я направиш.
Е аз аджеба ако не съм заварял няма и да ми мине през акъла да я прая сам пустата и кутия.
galatianina - помощник
Ще взема да отида утре да си купя малко ламаринки 4 или 5 мм. пък после ще мислим как да я почвам тая кутия. Най много после да :toimonster:
шоп - майстор
galatianina написа:
Ще взема да отида утре да си купя малко ламаринки 4 или 5 мм. пък после ще мислим как да я почвам тая кутия.
Ако идеята е да се отопляваш този отоплителен сезон, според мен доста си закъснял.
Аз и моите приятели сме си запалили вече горелките или включили термопомпите....като гледам пушещите коминчета и доста съседи са открили отоплителният сезон.

Не е само кутията. С повдигането на котела трябва да се промени и хидравличното и димоотвеждащо присъединяване.

Изолацията на кутията вътрешно и външно, уплътняването на вратичката и стика кутия-котел също си отнема време.

Абе като цяло 3-4 дни работа ако всичко иде отръки и няма проблеми.

Успехи!
  • 1
  • 2

Тема "Относно кутия за повдигане на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: