Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Първо искам да се извиня ако такава тема съществува, но аз не успях да я намеря.

Превърнах едната си стая с "СПА" стая и в нея има Джакузи. Естествено заради третирането с препарати и джетовете както и температурата се образува доста пара която естествено не е полезна за стаята като се има впредвид че не е баня. Предстои ми смяна на прозореца в тази стая и съм предвидил два правоъгълника които да са от XPS панел за да може да се изгради вентилация. До тук добре, може да видите схемата която съм изготвил за прозореца.
Прикачен файл:
Screen Shot 2017-09-30 at 13.08.11.png
Дали ще е един вентилатор или два все още не съм решил и може би вие ще ми помогнете. Стаята е 11кв2 което е 28м3. Какъв капацитет вентилатор ми е нужен за да изведе парата на вън. Това е единия от въпросите ми който съм сигурен че не е труден на база няколко изчисления. По трудния въпрос ми е къде мога да намеря Вентилационни решетки които да бъдат с клапа която обаче ми се иска да изолира добре когато вентилатора не работи. Поради тази причина предпочитам да е механичен сиреч аз да го контролирам. Не успявам никъде да намеря такива вентилационни решетки а търсих къде ли не...

Ще се радвам ако някой ми даде идея ако мисли че може да бъде направено по-добре. Не съм поръчал проореца все още, така че не свършено с други идеи ако има такива.

Благодаря предварително!
Васил Торбов
iliya_i - майстор
vasiltorbov написа:
Какъв капацитет вентилатор ми е нужен за да изведе парата на вън.
Васил Торбов
Какъв вентилатор да сложиш - не е само въпрос на проста сметка.
Всеки вентилатор ще извежда парата навън (разликата е за колко време), но за да изведе навън определено количество въздух с пара, трябва в помещението да влезе същото количество въздух. В противен случай и най-мощният вентилатор няма да е ефективен. За входящ в помещението въздух не си казал нищо. Лятото и само отворения прозорец ще върши работа, но зимата този входящ въздух трябва да е предварително загрят, за да не замръзнеш и да не кондензира парата вътре в помещението.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
По-добре кондензирай парата, вместо да смянаш всичкия въздух
Виж на този сайт http://www.elterm-bg.com/ventilation.html и потърси рекуператори за стая. По - точно / Изтегли Каталог за вентилация за единични помещения- Серия MICRA (2 Mb) /. Мисля, че модел " MICRA 60 " ще ти свърши работа. Нека не се смята за реклама! Просто няма как да обясня по друг начин действието на рекуператорите. Щеше да се получи много дълго мнение.

Тема "Въпрос Относно Вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: