• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
chapara - майстор
То всичко може, а не може ли да си президаш комина, че ще е нелицеприятно.
dpp - специалист
вт май 25, 2021 10:47 pmchapara написа:
То всичко може, а не може ли да си президаш комина, че ще е нелицеприятно.
Ами то цялата камина...Зъба за студения въздух и той е в тази ориентация..Трудна работа..
Кое ще е нелицеприятно - обшивката на покрива или да гледам ръба на комина нясреща ми на около 40* застанал да ми боде очите над камината? :?
Допитах се до майстор. Каза , че правел такива завъртяни, с двойна обшивка някак, не можах да го разбера... Ще потърся и друг за мнение..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 26, 2021 6:31 amdpp написа:

Ами то ...
Моля, за снимка. Моля
dpp - специалист
ср май 26, 2021 12:07 pmn_a написа:
ср май 26, 2021 6:31 amdpp написа:

Ами то ...
Моля, за снимка. Моля
Ами чак събота ще съм на вилата за да кача.. просто е завъртян с ръба към билото, не е успореден на билото..
chapara - майстор
От вътре обмазвал ли си комина за по добра тяга, както между другото се прави. При зидане на комин вътре се поставя ламаринена тръба и при зидането се запълва с разтвор, силно циментов, между тръбата и зидарията. В процеса на зидане тръбата се изтегля на горе. Та в този ред на мисли имаме силно гладък кръгъл отвор около който може в подпокривната част зидарията да се завърти в оста и над покрива да се препозиционира.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 28, 2021 12:56 pmchapara написа:
... Та в този ред на мисли имаме силно гладък кръгъл отвор около който може в подпокривната част зидарията да се завърти в оста и над покрива да се препозиционира.
Да де, много искам да го видя този голям проблем как и защо
chapara - майстор
пет май 28, 2021 1:04 pmn_a написа:
пет май 28, 2021 12:56 pmchapara написа:
... Та в този ред на мисли имаме силно гладък кръгъл отвор около който може в подпокривната част зидарията да се завърти в оста и над покрива да се препозиционира.
Да де, много искам да го видя този голям проблем как и защо
[/quotе]

От всеки дефект може да се получи ефект. До подпокривната част може да се разглоби комина, да се монтира кръгъл капител и на горе да се препозиционира комина. Капитела може да е акцента с някаква декорация, ноо ако е зидан правилно както обясних по преди. Ако е зидан без обмазка от вътре, ни тяга, ни здравина, нито корекция, вероятно и обшивката ще тече.
dpp - специалист
chapara , няма смисъл от допълнителна тръба и кой знае какво, това е обикновена външна камина/пещ! Не е комин за котел или друго..
Отвътре съм измазал самите връзки между коминките! Комина тегли та се къса! Дори имам още две коминки да залепвам..
Проблем с това нямам.
Ето снимки:
https://prikachi.net/image/bofwD
https://prikachi.net/image/boLA7
https://prikachi.net/image/boEGT
Намерих едно майсторче, каза , че ще го направи.
Обшивал е завъртяни комини.. По някакви двоен начин ставало..
Ще направя снимки когато е готово.
dpp - специалист
Завъртяхме обшивката на 45*, стана.
Малко грозно , но няма да го гледам, важното е да не тече!
  • 1
  • 2

Тема "обшивка на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: