Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Искам да направя помощен парапет(ръкохватка) за трудно подвижен човек. Трябва да го монтирам в част от коридор, също така и в баня. Спрях се на алуминиев кръгъл профил, но той трябва да е с по-малък диаметър от Ф50, понеже такъв има монтиран на стълбищен парапет. Човекът не може да го обхване изцяло с дланта си и се чувства несигурно, има ли такива кръгли алуминиеви профили с диаметър по-малък от Ф50? Следващата ми неясна операция е свързана с монтирането на профилът към стената. Впосредством с какви детайли( планки,аксесоари) мога да закрепя здраво профилът към стената? Те също ли са от алуминий, като се има предвид, че ще монтирам и в банята? Какви видове и размери дюбели, видии, анкери и химически такива трябва да ползвам за да стане всичко здраво? Смятам да ползвам помощта на приятел, който има машина пендел и бормашина. Сега се сетих, на какво отстояние от стената и на каква височина е препоръчително да се закрепи профилът? Ще бъда много благодарен за всякаква информация, като снимки, линкове(ако трябва на лично съобщение) Благодаря!
miliad - майстор
Имa тръбa ф40 и елементи зa нея.
Към стенaтa се хвaщa с предвидени зa целтa конзоли, имa двa, три видa.
Нaй-добре отиди в склaд зa тaкивa профили и се консултирaй нa място.
В интернет имa кaтaлози, потърси. Мисля в сaйтa нa Aлтест имaше достa подробен кaтaлог. Съжaлявaм не съм в чaс по въпросa и не могa дa помогнa повече.
EDI - майстор
Виж и в РОСИ, имаше промоции и разпродажби на парапети, конзоли и други принадлежности.

Тема "Монтаж на стенен парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: