Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
enviro - специалист
Реших да взема cbt кабел 2 по 1кв и да пусна до всеки прожектор отделен кабел добре ли ще е така според вас?
А сензора който ще пуска ще взема този който е с отделния кабел на датчика и ще го изнеса на по високо за да не се смущава от странични светлини :?
rorik - специалист
enviro написа:
да за снимките задължително винаги ги правя за мое улеснение за разни кабели иначе ето горе долу една скица малко грозна де :mrgreen:
лилавото с стрелките са камерите просто не ми се играеше да ги трия иначе ще кача и снимки от едната камера макар от нея да е кофти резолюцията но се вижда как осветява един прожектор от 20В който купих вчера отзад е пълен мрак като цяло
Ха , моята къща е същата и разположението на постройките е почти същото само че е завъртяна малко.На вашето север имам гараж и лозе.Лошото е че къщата ми е на самата улица.
Камерите на каква височина си окачил?
На мен ми предстои също осветление и камери.
Мисля проводниците да не са отвън по къщата , а вътре на тавана и да пробия точно на ъглите дупки, трупчета и да сложа тръби в които да сложа проводниците.Даже си мисля да не пробивам а дали да не ги сложа под обшивкат.Защо правите външно проводниците .Не е ли по добре да са на тавана? Така ще ми са необходими само 4 лампи. Баща ми , лека му пръст е поставил една обикновена лампа и с обикновена ламарина е направил закръглен заслон на лампата, защото е от северозападната страна и от там много вее.
Разочарован сте от прожектора 20 вата ли? То ли е тъмнотата?
enviro - специалист
пет дек 01, 2017 8:49 pmrorik написа:
enviro написа:
да за снимките задължително винаги ги правя за мое улеснение за разни кабели иначе ето горе долу една скица малко грозна де :mrgreen:
лилавото с стрелките са камерите просто не ми се играеше да ги трия иначе ще кача и снимки от едната камера макар от нея да е кофти резолюцията но се вижда как осветява един прожектор от 20В който купих вчера отзад е пълен мрак като цяло
Ха , моята къща е същата и разположението на постройките е почти същото само че е завъртяна малко.На вашето север имам гараж и лозе.Лошото е че къщата ми е на самата улица.
Камерите на каква височина си окачил?
На мен ми предстои също осветление и камери.
Мисля проводниците да не са отвън по къщата , а вътре на тавана и да пробия точно на ъглите дупки, трупчета и да сложа тръби в които да сложа проводниците.Даже си мисля да не пробивам а дали да не ги сложа под обшивкат.Защо правите външно проводниците .Не е ли по добре да са на тавана? Така ще ми са необходими само 4 лампи. Баща ми , лека му пръст е поставил една обикновена лампа и с обикновена ламарина е направил закръглен заслон на лампата, защото е от северозападната страна и от там много вее.
Разочарован сте от прожектора 20 вата ли? То ли е тъмнотата?
Здрасти колега малко късно прочетох но... Поради здравословни причини нищо не съм направил само купих прожекторите 5х20W и 2х50W
Не ми удисва да слагам кабелите на тавана ттй като камерите ще дойдат много високо и ще си останат по терасата на 2рия етаж, ся ще сменя с най качествените кабели и ще сложа по два на камера един коаксиален с захранване и един Лан кабел ако не дай се боже стане нещо един ден и също ще минават в гофрирани тръби по стената, прожекторите също ще бъдат по ниско не ми удисва да са на 3ти етаж (таванското) тях май ще свържа с WiFi модул и ще си ги управлявам дистанционно също има много функции да си ги настроиш кога да се вкл и изкл доста функции, но първо ще свържа един за експеримент

Тема "Идея за външно осветление на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: