Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
oavramov - напреднал
Аз сложих трупчета преди изолацията:
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (96.47 KиБ) Видяна 2384 пъти
Трябваше да са по-големи, но късно се сетих и това ми беше под ръка.

Външните прожектори съм ги свързал с двойни(серийни) ключове, като с единия са през датчика, а през другия - директно.
enviro - специалист
Е тва е идея за дистанционното и даже ми хрумна друга идея да го направя така с дистанционно включване през wifi модул и така мога да си контролирам от далече а ще ми е от полза.
Кабела до всеки прожектор отделен ли трябва да е или не ?
И също така какъв ще е достатъчен 1,5 кв или 2,5кв ? :?
KingLin - майстор
Колега, може да съм пропуснал, ако си казал какъв тип, лед или нажежаема жичка, крушки ще ползваш, но 1.5 ти е напълно достатъчно и при двата варианта. И един съвет. Пусни кабели в пръстен. В смисъл от изходната точка, като тръгнеш в едната посока, обикаляш къщата и се връщаш в изходната точка.
enviro - специалист
LED ще са и някъде около максимум 200-220W ще е бъдат всичките 6или 7 прожектора
4 или 5 прожектора по 20w
И 2 по 50W но за тях не съм решил още дали да слагам 50 ватови или по слаби още се двуомя.
Иначе и аз мисля 1,5 kw кабел ще е достатъчен но въпреки всичко трябва да се види пак тъй като кабела ще е под изолацията и да не стане проблем нещо че е тънък :?
Мисля да пусна кабела от таблото по цялата къща и там където ще има прожектор да пускам по едно кабелче за всеки прожектор с устерклема да се отделя и може където са връзките да им сложа по една разпределителна кутия просто да да си вътре.
А в таблото се чудя да сложа реле за време от тези дигиталните или директно направо един датчик за светлина и задължително някакъв ключ в стената за да може и от него да се контролира Незнам и аз вече че луднах. :D
ivan_v - специалист
И аз бих избрал LED прожектори с неутрален/дневен/ цвят. Добре е също да се вземат по-мощни от необходимото и да се намалят за да изкарат по-дълго. Намаляването става по няколко начина:
1. Подмяна на токоопределящия резистор в драйвера.
2. Използване на друг драйвер със същия обхват по напрежение, но по-малък ток
3.Свързваене на LED чиповете на два напълно еднакви прожектора в паралел/може да се монтира по един балансен резистор/ и захранването им от драйвера на единия прожектор/ втория драйвер не се използва/. Ако използваме например два прожектора всеки по 100W свързани по описания начин всеки ще консумира по около 50W, но ще свети повече от 50W прожектор във фабричния си вид. Ресурса и трябвало да се увеличи доста пъти.
sstefanov - майстор
Таймерът трябва да ти отчита и датата, защото всеки ден Слънцето залязва по различно време. Затова при мен съм го решил с едно просто фотореле за 5 лв, на което не му дреме колко е часа и коя дата е, а следи колко е тъмно и ми пуска лампите.
(А, и друго -таймерът не знае дали е облачно и заради това трябва да светнат лампите малко по-рано. Имахме тук спор преди време по въпроса)
MamaMy - майстор
При мен таймера и релето за светлина са последователно. Таймера ми включва рано. Още около 16,00. По-важно е гасенето. Той и да включи като е изключило релето за осветеност лампите няма да тръгнат.
nikel - специалист
У нас осветлението е с датчици за движение и дистанционни.
Прожектора пред къщата е с дистанционно, като имам три пулта. Един в къщи и по един в колата на съпругата ми и в моята.
gnt69 - майстор
sstefanov написа:
Затова при мен съм го решил с едно просто фотореле за 5 лв, на което не му дреме колко е часа и коя дата е, а следи колко е тъмно и ми пуска лампите.
+1 И аз съм така с едно просто фотореле. Градинско осветление 15 лампи като залезе слънцето светват и като изгрее изгасват.
sstefanov - майстор
MamaMy написа:
При мен таймера и релето за светлина са последователно. Таймера ми включва рано. Още около 16,00. По-важно е гасенето. Той и да включи като е изключило релето за осветеност лампите няма да тръгнат.
И за какво точно ти е таймера?

Тема "Идея за външно осветление на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: