Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alabal - специалист
Искам да си отведа водата от климатика встрани.Не искам да ползвам готова тавичка защото първо са доста скъпи 60+лева и второ са с малък отвор който в студа бързо ще се запуши. Мисля си за нещо от рода на наклонена плоскост или улук. На 1 ия етаж съм така че монтажа няма да е голям проблем. Ако някой е правил нещо подобно да даде малко идеи може и снимки. Не искам да е от ламарина.
GalinBelos - специалист
Е то има и по-евтини - https://apogee99.com/index.php?main_pag ... lj5r0i3tg5 - 20 лв.
Иначе ако въобще не ти се дават пари, и си опериран от чувство за красота като мен
Изображение
alabal - специалист
Да има по 20 лв но са ламаринени и ще дрънчат много , дупката им е малка и са от ръждаема ламарина. Относно втория вариант правил съм нещо подобно но при минусови температури ще се натрупа лед и като тръгне да размразява протича и отзад не само през дупката. Трябва да се мисли някаква ламарина с улей да закарва водата в фунията.
fox_vt - майстор
Много зависи какво изложение и климатика и марката му. След това, за една седмица замръзнала тава няма да спре да се върти света я ако изобщо зимата е тежка де. И за последно белите хора каращи ръмжащи метални чудовища,и пиейки огнена вода да го измислили, казва се нагревателен кабел.

Тема "Тавичка или инсталация за отвеждане конденз от климатик - зима .Дайте идеи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: