Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
zaksofon - специалист
Майстори, моля за съвет! Извинявам се ако повтарям темата!
И така....Имам една стара дървена врата, която отделя вътрешното стълбище от тавана. Вратата има две рамки за стъкло, но за съжаление, канала за стъклото е много плитък и в момента е с единично такова. Имам намерение да поставя стъклопакети (по един във всяка рамка) с цел по-добра топлоизолация. Моля, кажете ми как да направя канала за стъклото в рамката по-дълбок. Мога ли да фрезовам с бормашина, без да свалям вратата от касата? Ако може с бормашина, моля за съвет какъв накрайник ми трябва? Мога ли да си купя малка фреза подходяща за тази работа и каква по-точно? Сигурно не се иразявам правилно, но не съм запознат с терминологията.
Благодаря предварително за всяка помощ!

Прикачен файл

2017-11-04_182146.jpg
Или това?
2017-11-04_182146.jpg (96.96 KиБ) Видяна 1302 пъти

Прикачен файл

2017-11-04_181757.jpg
Това ще свърши ли работа ?
2017-11-04_181757.jpg (100.26 KиБ) Видяна 1302 пъти
MamaMy - майстор
С фреза става номера. Нагласяваш фрезера на дълбочина. Може да използваш една дъска за водач и ограничител защото без опит няма да се справиш с един пас. Най-удобно е да я закараш на дърводелец. Аз бях пред същата дилема с един прозорец. Отидох на дърводелец и той фрезова канал за едно стъкло, но от другата страна на рамката. Така пак се получи стъклопакет. Новото стъкло го монтирах с прозрачен силикон и стана супер. Единственото което трябва да се донаправи на ръка е да се изправят ъглите с длето. Аз не пожелах защото при мен тази страна не се вижда и ми беше по-лесно да резна ъглите на стъклото. Старото стъкло дори не съм го свалял. То си беше монтирано със силикон.
zaksofon - специалист
Да, това с изрязването на канал от другата страна е добра идея, но пак ще ми трябва фреза. Благодаря за съвета!
lov - майстор
Една идея реализирана от мен по същата причина на една селска къща. :-D В место стъклопакет можеш да използваш ей такива поликарбонатни плоскости.
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 3&dpr=1.25
Има с най различен размер на кухината.Подбираш дебелини и брой канали според леглото.
При мен бяха едни дърти прозорци само единично стъкло както са ги правили тогава. А стаята основно я ползвах само зимата и нямаше стопляне. Сега само с едно по дебело перде и поликарбоната все едно е истинска дограма. :lol:
nikel - специалист
Залепи една летвичка до стъклото от страната която не се вижда и сложи второ стъкло /поликарбонат/ със силисон. Просто и лесно без инструменти, а може и да ги заковеш с пирончета , въпрос на вкус.
MamaMy - майстор
Добър ден колега! Нали пусналия темата това иска да направи, но му е плитък канала и няма място за две стъкла и летвичка.
nikel - специалист
Няма нужда от канал. Слага летвичката на перваза и готово

Тема "Фрезоване на рамка за прозорец на врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: