Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Някой би ли ми казал, как се влиза в подпокривното пространство на панелните блокове, там където влизат гълъби? Знам, че са различни панелки, но ще ви насоча с една снимка как е качването към покрива на блока и който живее в такъв блок и знае отговора, ще съм благодарен да сподели.
Изображение

Горе има асансьорно, още една стая с тръбопроводи и метална врата с размери около 1x1m за излизане на покрива. Никъде по стените няма врата за подпокривното пространство. Ходих и в съседния вход, за да видя там как е сигуацията, но е същата. Няма врата за достъп.
Andri01 - майстор
Излизаш на покрива през тази врата и там трябва да има капандура да влезеш в каратавана.
Няма такава капандура. Обходих целия покрив, ходих и на съседния вход #-o
А и не мисля, че ще е там, понеже покрива си е с хидроизолация. Ако има капандура, това ще е язва в изолацията. Качвам се пак да търся...
Junak - майстор
На нашия блок има капандури и на последния етаж на тавана, и на покрива. Какво ще правиш там? Голяма смрад е. Освен гълъби и хлебарки имаме и прилепи... :)
kozl - майстор
На някои блокове през капак (обичайно метален) разположен в стените на стълбищната клетка над последната етажна плоча. Обаче има блокове където отворите са зазидани и достъп няма.
Освен това височината вероятно е около метър, дори имаше 60 см. Влизане с пълзене.
Оказа се капандура на тавана, която беше затрупана с въздуховоди. Искам да се кача и да пробия една дупка на тавана за свеж въздух на камината си, понеже съм на последен етаж.
Чираче - майстор
mita4i написа:
Оказа се капандура на тавана, която беше затрупана с въздуховоди. Искам да се кача и да пробия една дупка на тавана за свеж въздух на камината си, понеже съм на последен етаж.
Ако пробиеш дупка за свеж въздух, съвсем скоро ще се чудиш как да я затвориш. В това пространство въздуха е силно замърсен освен с миризми и с мнооого бацили.
Свеж въздух за камината имам предвид. На нея и трябва просто кислород, който да изгори, не да ми смуче кислорода от апартамента. Не вярвам да е толкова капризна и да не й хареса този въздух. Идеята е да го засмуква от там и да го изкарва през комина.

Тема "Подпокривно пространство на панелен блок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: