Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
То ся по закон в офисите се не пуши. Да не би отдоле да смъркат яко само в кенефа :?
Мрънчо написа:
Когато отворят прозорец при тях /чува се/ миризмата изчезва при нас и обратно, когато ние отворим се увеличава.
Аве тва верно ли е :shock:
Това може да е верно при следната хипотеза. В долния офис има нагнетателна инсталация и въздуховодна връзка отдолу към вашия апартамент.
Какво значи нагнетателна инсталация - примерно вентилатор, който препоръчваше шоп в стената или в стъклата на дограмата. Отвън смуче и вкарва във вътрешността на апартамента "свеж" въздух от външната страна на фасадата (доколкото там има свеж въздух).
Въздуховодна връзка:
- през вертикален вентилационен щранг (отдушник на бани и тоалетни)
- истински комин (по правилник задължително 1 бр. за жилище) Обаче някъде се съвместява 2в1 комина с отдушника на кухнята и после ядове ако някой ползва печка, а други аспиратори.
- През незамонолителни щтрангове на инсталации - примерно ВиК шрангове.
- през разни кухини, примерно през решетъчните тухли и тем подобни.
- по спомени от действителен случай в хотел. Палим първа проба - камината в главхото фоайе на хотела до рецепцията. Комина на камината - самостоятелен без други включвания до покрива. На последния етаж в един от апартаментите - лисичарник. Оказа се пробит комин от конзола за контакт. Контакта требе да е до кревата, ама на на последния етаж кревата се паднал до комина и те така - дупка в комина. Вероятно работника що е дълбал за конзолата е видял що е направил и си затраял. И те така.
zz_stefanov - майстор
Сигурно ли е че това което наричате вентилация някой не го е запушил над вас, в смисул при вас да е единствения изход.
Иначе има много други варианти: ако сте ново стрителство, някой куфар с ветикали за ВиК,, електрики... Даже и през гофрите на електроинсталацията може да мирише. Ако е панел, имал съм такъв който миришеше от контактите и от неза пълнената фуга под панела.
muhala - майстор
burkov написа:
Я помириши контактите в стаята в която мирише най много.
Знам че звучи дебилно, ама и това видях. От кофти изолация, фасадата си беше по-скоро окачена, а не залепена.
И духаше яко от контактите.
Струва ми се, че сградата е изпълнена с предстенна обшивка от ГК на конструкция.
При това изпълнение, може да просмуква миризми между апартаменти на същото ниво. По-странно е как се просмуква миризмата от по-горните етажи.
Незнам дали не е запушено. Пробвах дали дърпа - дърпа.Обаче в кенефа не мирише на цигари, а там е общ отдушника. Иначе това най-лесно, ако от там идваше. Бях готов да го зазидам даже и без това там не се ползва. Всички съседи нагоре казват, че те проблеми нямат. Ама те все нямат за нищо. Сградата е тухла, сравнително ново строителство, доста некачествено. За сега хипотезите са ми за процепи в комините. Качих се на покрива и бяха запушени с керемиди. Махнах ги и сега пак смърди, но преди беше като при пожар дим гъст. Друго мисля за евентуални процепи в самата плоча, която била не пове от 10 см. според запознати със сградата. Искам да сляза и долу да видя какво са правили, защото нещо са преустроявали, но не ме пускат. Тоя в офиа казва, че това не било негов проблем. Собственичката на имота казва, че без него неможела да влиза Вече се отчайвам съвсем - дрехите в гардеробите миришат, играчките на детето и те. Какъв специалист трябва да търся да установи проблема? Да не се лутам на посоки.

В долния офис има нагнетателна инсталация и въздуховодна връзка отдолу към вашия апартамент.
Например климатик може ли да бъде?
шоп - майстор
Мрънчо написа:
В долния офис има нагнетателна инсталация и въздуховодна връзка отдолу към вашия апартамент.
Например климатик може ли да бъде?
Не!

99% от климатиците въртят един и същ въздух. Знам само една Сахара, която вкарва по-малко свеж въздух но и този климатик не би успял да нагнети въздух.

Говорим за нагнетателен вентилатор!!! Вкарва доста м3/час и вдига паскалите.

Вече ти написах решението. Бих монтирал, по мощен нагнетателен вентилатор....и ще им пусна едни миризмички хубави....:-))) Щом не става с добро.
radius - майстор
Тоя ако знае, че сте с бебе, и се прави на ударен, е ебати темерута. Не се оставяй, привикай хазяйката и да си оправят глупостите. А за начало затапи всички отдушници, които отиват надолу.
Ето така:
Прикачен файл:
tapa.jpg
tapa.jpg (9.56 KиБ) Видяна 2958 пъти
Ако нещо питат, не е твой проблем.
kozl - майстор
Мрънчо написа:
Обаче в кенефа не мирише на цигари, а там е общ отдушника.
1. Всички съседи нагоре казват, че те проблеми нямат.
2. Сградата е тухла, сравнително ново строителство, доста некачествено.
3. За сега хипотезите са ми за процепи в комините.
4. Друго мисля за евентуални процепи в самата плоча, която била не пове от 10 см. според запознати със сградата.
5. Какъв специалист трябва да търся да установи проблема?
Мрънчо, оти се писа така :?
С мрънкяне нема да стане.
Пускаш вентилатора в кенефа, ако имаш и в кухнята пусни и него. Затвори външната врата и прозорците. Приготви си запалка и пробвай с пламъка като го поднасящ към съмнителните места дали ще се отклони някъде, т.е. дали смуче от нейде. Провери ключове и контакти. Провери дограмите и около тях. Провери външната врата около рамката и прага към пода. Ако кунхята и банята са раздалечени вероятно са на отделни щрангове, провери и местата където са тръбите. Провери комините. Търси.
1. Всички съседи, които пушат проблеми нямат. Проблемите са за непушачите на другите им не пречи, това го знам от собствен опит.
2 и 4. Новото строителство рядко е с плочи 10 см. Ако плочите са 10 см, трябва да има греди стоманобетонови под плочата.
3. Възможно е най-горе пише как да се пробваш за проверка.
5. Има лаборатории за проверка на вентилационни системи, освен това може да потърсиш специалисти за изследване на микроклимат.
шоп - майстор
kozl написа:
С мрънкяне нема да стане.
Пускаш вентилатора в кенефа, ако имаш и в кухнята пусни и него. Затвори външната врата и прозорците. Приготви си запалка и пробвай с пламъка като го поднасящ към съмнителните места дали ще се отклони някъде, т.е. дали смуче от нейде. Провери ключове и контакти. Провери дограмите и около тях. Провери външната врата около рамката и прага към пода. Ако кунхята и банята са раздалечени вероятно са на отделни щрангове, провери и местата където са тръбите. Провери комините. Търси.
1. Всички съседи, които пушат проблеми нямат. Проблемите са за непушачите на другите им не пречи, това го знам от собствен опит.
2 и 4. Новото строителство рядко е с плочи 10 см. Ако плочите са 10 см, трябва да има греди стоманобетонови под плочата.
3. Възможно е най-горе пише как да се пробваш за проверка.
5. Има лаборатории за проверка на вентилационни системи, освен това може да потърсиш специалисти за изследване на микроклимат.
+ 1 към мнението на @kozl
Има начини да се открият причините за инфилтрация. Някои ще са лесни за откриване и отстраняване, други трудни-трети невъзможни.

Лично аз, ако съм подходил с разбиране към наемодателя и наемателя и не срешна разбиране бих тръгнал с рогата напред.

1 Ако имота под мен е предназначен за жилишно ползване, а е предоставен и с променен статут за офис много лесно само с лист, молив и 4-5 жалби до компетентни институции ще вкарам всичко в норма!

2 Ще проследя къде по фасадата е нагнетателният вентилатор и ще го компроментирам. Отделно ще пусна жалба до община, прокуратура, стр. надзпр, как е променена фасадата. 100% този нагнетателен вентилатор го няма в строителната докумантация.

Докато си вадите бебето през деня на въздух и не вземете решителни мерки, никой няма да Ви реши проблемите.
Успехи!
zz_stefanov - майстор
Сигурно ли е че това което наричате вентилация някой не го е запушил над вас, в смисул при вас да е единствения изход.
Иначе има много други варианти: ако сте ново стрителство, някой куфар с ветикали за ВиК,, електрики... Даже и през гофрите на електроинсталацията може да мирише. Ако е панел, имал съм такъв който миришеше от контактите и от неза пълнената фуга под панела.
Здравейте,
Нанесохме се в апартамент преди месец.
Блокът е строен 2000 година.
Направихме основен ремонт, като това вкл. и подмяна на ел.инсталация.
Обачеее, от съседите над нас пристига ужасяваща смрад от готвене и цигари, най-вече в две от стаите.
Положението е меко казано нетърпимо, защото правят често купони, ние сме с две деца, едното от които е бебе и спи в тази стая.
Цялата воня идва от контактите, като се приближа до контактите духа и пристига цялата тази смрад.
Много, много моля за съвет [-o<

Тема "проблем със силна миризма на цигари от съседи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: