• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hameleon - специалист
Решил съм да направя Led осветление за предстоящото производство на разсад домати за лично ползване.
Комбинация от червени и сини светодиодни ленти в отношение 100/40 или регулиране на интензитета на светлината на равно количество светодиоди червени и сини. Площта е около 1.5 кв.м. Необходимо ми е мнение дали е уместно или да не хвърлям напразно усилия ! :?
KingLin - майстор
А идеята на това диодно осветление над разсада каква е?
hameleon - специалист
Налага се поради липса на условия :Помещение с естествено осветление, нормално отопление.
Ще направя камера с размери 1м/1.5м/0,7м ,климатизирана , но с недостатъчно осветление, а за нормалното развитие на младите растения е необходимо качествено такова. Това е причината !
preslav - майстор
Хрумката е интересна, но не вярвам да се получи с LED, още по-малко с ленти. Не съм се интересувал специално, просто забелязвам, че цветята ми се въртят към прозореца, а не към лампата, предполагам причината е в спектъра на светлината. И все пак разсадът, поне в началото, се вълнува повече от топлината и влагата, а по-късно и от светлината. Само предполагам, но крушките с нажежаема жичка ще са по-удачни - хем светят, хем топлят.
Junak - майстор
Поразпитай тези, които гледат канабис в къщи, там са специалистите по осветление и климатизация.Само те могат да ти помогнат. От собствен опит... :)
stoianov_n - специалист
Junak написа:
Поразпитай тези, които гледат канабис в къщи, там са специалистите по осветление и климатизация.Само те могат да ти помогнат. От собствен опит... :)
Веднага за канабис си мислите... [-(
А тези с аквариумите и терариумите, дали не знаят? :wink:
Andri01 - майстор
Идея - да се гледат доматите в терариума! Хем топло,влажно ,пък и защитени от крадци! И друга идея: опрашване на доматите с канабис/ или обратното/?! Не могат да хвана никой - човека си гледа домати,а че листата приличат на канабис-сорта е такъв! :?
stoianov_n - специалист
Andri01 написа:
...а че листата приличат на канабис-сорта е такъв! :?
:lol: :lol: :weedman:
hameleon - специалист
Ще пробвам ,пък ако има ефект ще дам инфо за пролет!
stoianov_n - специалист
hameleon написа:
Ще пробвам ,пък ако има ефект ще дам инфо за пролет!
Бъзикаме се с колегите, не ни слушай.

Аз ползвам втора година за разсада две лум. пури, по препоръка на колега от друг форум и съм много доволен.
По удобни са да ги ползвам по дъжина на рафтовете.Мислех да пробвам с лед-ове но все не ми остава време.
  • 1
  • 2

Тема "Led осветление - направи сам за разсад домати- Уместно ли е ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: