• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,реших да си ползвам косачката и през зимата,пък дали ще е удачно ще се разбере като натрупа сняг.Ето малко снимков материал.Идеята е от руските сайтчета "своим руками" и реших да я реализирам.Ето малко снимков материал:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображениеhttp://imageshack.com/a/img922/5435/lqgPUp.jpg[/img]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
lov - майстор
Понеже аз съм автора на темата там за сега само ще попитам колегата как се държи главата с тези големи лопати. За мен са прекалено големи и като се натоварят със сняг ще виждат голям зор. Аз завчера дадох окончателния чертеж след направените корекции и само да станат се захващам с корпуса. За снега се надявам да съм готов и аз за първите тестове. :lol:
Ширината е 100 мм,лесно става на 50мм. :-D .Диаметърът на работното колело се получи около 290мм.Относно главата определено натоварването ще е по голямо ,развъртането по бавно и невъзможност за достигане на номинални обороти.Моторчето е слабичко 1,5 кВ.НО всичко зависи от плътността и количеството сняг който ще се подава.Тестовете предстоят, далеч съм от мисълта че ще справя без проблеми, със сигурност ще трябват подобрения. :-DОтносно работнотоколело може да ползваш охлаждаща перка от по- голям електродвигател (няква отливка или подобно)там ширината на лопадките ще е по-малка и ще е идеално балансирана.
Последна промяна от boby333 на пет ное 24, 2017 10:15 am, променено общо 1 път.
lov - майстор
Чудя се без да е балансирана как ще се справиш. Развърта ли я така на сухо. Питам за да знам как да си захващам перата на лопатите. Дали да ги заваря направо с телоподаващото или да карам без добавачен материал само на аргона като топя вложките в диска.
Аз заложих на 5 лопаткова 250х30мм
https://www.youtube.com/watch?v=WRz-x75 ... e=youtu.be
Tова е на празно и на студен мотор сега го снимах сутринта.Кат се развърти и се влезе на обороти в снега центробежните сили ще си кажат думата ако не друго за духалка става :-D :-D :-D
fox_vt - майстор
Има проблем със конструкцията и няма да работи при всички видове сняг. Но времето ще покаже.
lov - майстор
Добре де кажи си съображенията. Аз чакам тази седмица да ми изрежат и пратят турбината. Още не съм се замислял за конструкцията на охлюва защото има два варианта да е челен както е тука или да е странично.
fox_vt - майстор
Ами на първо време е много вероятно снега да се сбие отпред на конус и да не влиза във турбината. Не случайно фабричните такива имат хедер като на комбайните който раздобява снега преди турбината. Ако се загледаш във работата на снегорина и как снега се плъзга по греблото и в какъв вид става след като мине встрани от греблото ще разбереш какво искам да кажа. Според мен би работило при не много дебел сняг от оня лекия и пухкав. Но само пробите ще покажат пък и щом руснаци са го измислили може и да работи.
  • 1
  • 2

Тема "Малък снегорин от тример" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: