• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, прочетох много подобни теми, някой с противоречиви коментари, за това реших да помоля за помощ в нова тема.
Налага ми се сам да си ремонтирам банята на вилата. Махнал съм старите плочки до мазилка която е здрава, искам да залепя гипсокартон защото не мисля че ще успея да си измажа стените толкова прави, а ще го лепя защото банята и в момента е много малка. Ще редя плочките на ниво 1.80-2.00 метра. Подът в момента е мозайка. Въпросите ми са :
Как да залепя картона ? на топки , на гребен ? с какво лепило ?
След като го залепя, каква е последователноста, първо грунд и след това хидроизолация или ?
Картона на земята ли трябва да легне или на някакви подложки които след това да махна?
Мога ли да обработя мозайката с нещо и след това да лепя върху нея за да избегна къртенето и ( четох че има такъв варянт )
Ако мозайката остане, как да си вдигна канала нагоре, така че да ми дойде на нивото на плочките които ща залепя на пода?
Плочките ми са с размер 25х40, с какво растояние трябва да са ми зъбите на маламашката?
С какво лепило да залепя плочките?
Предварително Ви благодаря, не искам да открадна на никой занаята, обсоятелствата ме карат да го направя сам.
wanderer - специалист
Alexander.G, почти няма да ти отговоря на въпроса. моята баня е картонена по принуда, 3 от стените ми с преградни, от гк, та затова. вероятно нямаш много опит щом питаш, но за мен гк не е панацея. да, вероятно ще направиш стените прави и ще опиташ да налепиш плочките по тънкослойния метод НО: защо като ти е здрава основата не си изправиш стените с мазилка. тъкмо ще видиш че не е толкова трудно. щом се нагърбваш да лепиш плочки едва ли една мазилка ще ти е проблем. чак след това да хидроизолираш и да лепиш плочките? не разбрах ще има ли смяна на тръби? за моя вкус не стои добре ако плочките не са до тавана. банята има някакъв недовършен вид, но всеки си има предпочитания.
Hoвoceлckи - майстор
Присъединявам се към горното мнение. Измазването не е по-отговорно и трудно от самото лепене на плочки. Лично го препоръчвам пред ГК.
Пода и сифона са ти последна грижа, т.е. нямаш проблем с тях.
Тръбите са сменени, по принцип предпочитам измазването, просто малко се съмнявам да го направя така че да са идеално равни стените
wanderer - специалист
и да не са идеално равни като повърхнини пак е по добре от картон. най важното е да са отвесни. при правилно сложени майки няма как да сбъркаш.
lyubohar - майстор
Един хубав дълъг мастар и хубав нивелир е гаранция за прави стени.
Като сложиш гипсокартон(отдолу лепило),после плочки и ще намалиш още повече банята.
Ако ъглите не са ти прави трудно ще ги изправиш без трупане и отнемане.
Можеш да коригираш плочките на пода.
Не е трудно,ако си средно сръчен.
ponovo - напреднал
Както сам си прочел най вероятно картон в баня не се лепи, сгъстена конструкция и два пласта картон с разминати фуги, но ако все пак ще лепиш перлфикс на кнауф е достатъчно здраво ,но задажително не подминавай хидроизолацията!
chapara - майстор
http://www.niteragroup.com/kategorii-pr ... gipsofazer

http://baumarket.bg/product/knauf-aquap ... _ploskost/
,това се нещата, а иначе мазилката е разковничето, всичко е един краткотраен компромис :wink:
muhala - майстор
Alexander.G написа:
Тръбите са сменени, по принцип предпочитам измазването, просто малко се съмнявам да го направя така че да са идеално равни стените
Споко и аз не бях мазал. Картона не е за баня. Гипсфазета или аквапанела да.
Hoвoceлckи - майстор
Тук какво бихте направили

Прикачен файл

1.jpg Каменна зидария с кал в мазе

Прикачен файл

2.jpg Нищо и никакви 8 сантима в горния край ...
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на баня, Лепене на ГК + плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: