Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
Човен може винаги да научи нещо ново. Но за съжаление само в старите теми. Щот в новите са ги налазили едни диванни теоретици дето като пообесняват нещо още десеттина пъти и те ще го разберат. :-D
Пък дали трябва да разпускам си е мой проблем. А пък за майтап на голо дупе нали знаеш какво е. Та не ми бери грижата.
Hoвoceлckи - майстор
kozl написа:
А такива като мене мое да си блъскаме главите дека ке му тражиме мрежа на 220 трифазно и по кой стандарт, за да се върти в триъгълник
Нещо си се омотал яко. Я се разрови да видиш колко теми има за пускане на двигател на монофазно 230V. Та това са точно такивата двигатели - работещи при трифазно на 400V в "Y" и се превързват в "Δ" като едничката фаза се дефазира с кондензатор и се имитира "трифазно на 220".
plamen6703 - майстор
lov написа:
ще вземе да хване даскалския синдром на грамофонната плоча да обяснява едно и също по много пъти та се чудя дали не е решил да сменя професията. :lol:
А на мен ми омръзна, та кой разбрал, разбрал. Ако не е си остава за негова сметка. :)
Не е сигурно от много обяснения дали ще почне да разбира какво обяснява, но поне като развалена грамофонна плоча може да дъвчи една и съща "слама" дъвкана и плюта многократно :lol: :lol: :partyman:
lov - майстор
То се майтапим но това със синдрома на грамофонната плоча се води официално като заболяване.
kozl - майстор
Hoвoceлckи написа:
kozl написа:
А такива като мене мое да си блъскаме главите дека ке му тражиме мрежа на 220 трифазно и по кой стандарт, за да се върти в триъгълник
Нещо си се омотал яко. Я се разрови да видиш колко теми има за пускане на двигател на монофазно 230V. Та това са точно такивата двигатели - работещи при трифазно на 400V в "Y" и се превързват в "Δ" като едничката фаза се дефазира с кондензатор и се имитира "трифазно на 220".
А какви кондензатори ще трябват за двигател 37 kW :?
Hoвoceлckи - майстор
Ми к'во да ти кажа :? Оди пикай, па легай
kozl - майстор
Hoвoceлckи написа:
Ми к'во да ти кажа :? Оди пикай, па легай
Ми кажи какви требе да са кондензаторите и дали тока ще е толкова колкото на табелката.
С другите съвети предполагам на всички им е ясно как да се справят.
Hoвoceлckи - майстор
Токът на табелката, реалният ток през двигателя и причините за това са все различни неща. Трябва си "око да види, ръка да пипне". Конспирацията, която ти съзря в типа на двигателя е "нипричем". Е ако беше Δ/Y 380/660V можеше да му се облекчи старта със пуск Y/Δ. Пусналият темата обаче не се интересува от това.
За кондензатори и 230V няма място в тази тема. Споменах ги като подсказка, но ти заби пък в друга посока.
kozl - майстор
Да дори се позволих да се пошегувам.
А към автора може би трябваше да провери тока и с амперклещи, за да е сигурен, че двигателя работи на 10А.
Може ли двигател да се пренавие с намотки предвидени за 380V :?
Бивши колеги сдобили се с трифазни двигатели, обаче с налични монофазни тарифи, минаха по пътя н кондензаторите. Мъкнеха некакви с размер на пълна ученическа чанта, които наричаха батерии :shock: После почнаха да ги носят за пренавиване, а най-успелите се докопаха до трифазни тарифи.
И все пак когато е произвеждан двигателя от първата снимка, едва ли е замислян за схема с кондензатори. И инвертори не е имало тогава, но пък с това обазначение достатъчно убедително се указва, че този двигател не може да се свърже директно в схема триъгълник в трифазен ток с напрежение > 220 V м-у фазите. Е верно е, че аз не се сетих за значението на надписа, а подирих под вола теле.....
Но човек се учи докато е мъж :lol: По-лошото е оти веке почнах да заборавям наученото :sad:
Последна промяна от kozl на нед дек 10, 2017 9:43 am, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Аха-а, пак се шегуваш :-D
Ми той двигателя си е навит (уж) за 380V.

Тема "37 кВ двигател ,работи на 10 А" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: