• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Ето как реших проблема:
не-светещия кабел от първата снимка вързах на L в единия ключ.
От 2рата дупка L(понеже на всеки от 2та ключа има 2 дупки L) пуснах мост до съседния ключ (за да може да прекъсва 2те вериги).
2та светещи кабела вързах в маркираното "1" (вход) на 2та ключа.
Прикачен файл:
kluch.jpg
На тавана вързах 2те лампи общо в позиция 1 и другите им жици съответно на позиция 2 и 3 от снимката.
Сега единия ключ светва/гаси едната лампа, другия ключ светва/гаси 2рата.
Прикачен файл:
tavan.jpg
Благодаря за помощта :)
iliya_i - майстор
Arohk написа:
Това значи че връзвам лампите на 2 и 3 с едната им жица и другата им жица общо в позиция 1 на лустер клемата?
Да!
krasi92 - майстор
Които бояджия е правил инсталацията малко е пообъркал нещата но както се казва "всеки бояджия е роден за жичкаджия" и няма смисъл да се вика и електро маистор щото ще ти одере две кожи а аз че ти го праим и тънко ще ти взема.Има една тема за мистериозни крушки по същата схема но ако използваш с нажежаема жичка няма проблеми
krasi92 написа:
Които бояджия е правил инсталацията малко е пообъркал нещата но както се казва "всеки бояджия е роден за жичкаджия" и няма смисъл да се вика и електро маистор щото ще ти одере две кожи а аз че ти го праим и тънко ще ти взема.Има една тема за мистериозни крушки по същата схема но ако използваш с нажежаема жичка няма проблеми
хаха, и бояджията и жичкаджията съм аз за съжаление, ама оправихме нещата :D
plamen6703 - майстор
Как така за съжаление като това си е един вид гордост, най-добрият електротехник сред бояджиите и обратното :cool: :drinkers:
krasi92 - майстор
Можеше да си оставиш по дълги изводите за лампата и дано боята да ти се получава по добре от инсталациите.Мислил ли си защо е цветовото обозначаване на кабелите.
iliya_i - майстор
Сега що се ядете с човека? Уж сте големи разбирачи, пък не виждате, че ипсталацията е стара. Само ключа и шпакловката нови. Аде бегайте да си мерите пи.ките другаде.
iliya_i написа:
Сега що се ядете с човека? Уж сте големи разбирачи, пък не виждате, че ипсталацията е стара. Само ключа и шпакловката нови. Аде бегайте да си мерите пи.ките другаде.
Именно.
Не съм имал избор да оставям жиците по-дълги, така заварих апартамента, както iliya каза, само шпакловката и ключа са нови.
Цветовото означение на кабелите изобщо не е спазено от предишния "майстор", който го е правил някога, така че работим с каквото имаме :)
plamen6703 - майстор
Arohk написа:
iliya_i написа:
Сега що се ядете с човека? Уж сте големи разбирачи, пък не виждате, че ипсталацията е стара. Само ключа и шпакловката нови. Аде бегайте да си мерите пи.ките другаде.
Именно.
Не съм имал избор да оставям жиците по-дълги, така заварих апартамента, както iliya каза, само шпакловката и ключа са нови.
Цветовото означение на кабелите изобщо не е спазено от предишния "майстор", който го е правил някога, така че работим с каквото имаме :)
Помисли как да сложиш поне няколко ДТЗ, че излагаш на риск живота си и живота на тези около теб :cool:
Ако не знаеш как, отвори една тема за ДТЗ на двупроводна инсталация /и не само/ и само гледай какво ще се случи :drinkers: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на сериен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: