Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Сегашните врата и прозорец тип пистолет са с дървена дограма. Води се двойна, с две врати за да се излезе и прозореца и той е двоен. Сегашната дограма има и перваз, който обикаля около дограмата. В момента съм взел размерите от края на мазилката, т.е. заедно с околния перваз. Въпроса ми е така ли да предам размерите за офертата или да приспадна перваза около дограмата?
Благодаря на отзовалите се!
fantom - специалист
Аз бих намалил с 1-3см размера, по-лесно е да се запени, отколкото да къртиш ако не влезе.
Евентуално и за комарниците предвиди разстояние.
Още по-лесно е да викнеш фирмата да си вземе размери, така поне отговорността ще е при тях, ако има проблем.
Най-добре ще е с фирма, но в този случай няма да мога да ги викна. Ще трябва сам.
Мери се външната част на прозореца от мазилка до мазилка.
ivan_don4ev написа:
Мери се външната част на прозореца от мазилка до мазилка.
Благодаря, имате в предвид под външна част, тази която е от вън на апартамента ли от мазилка до мазилка? Или от мазилка до мазилка от вътрешната част на прозореца вътре в апартамента?
шоп - майстор
hacko34 написа:
Най-добре ще е с фирма, но в този случай няма да мога да ги викна. Ще трябва сам.
Е това не мога да го разбера?
Вие сам ли ще си правите ПВЦ дограмата?

Работил съм 2 години във фирма за ПВЦ дограма, взимал съм размри, изработваля съм я в цеха, монтирал съм. Смея да твърдя, че 99% от нещата са ми ясни.

Размера се взима строго индивидуално и няма два еднакви обекта. Масовката е от мазилка до мазилка + 10 мм.

При прави отвори монтажа е песен. Няма фуги и пълнежи. Дограмата захапва старият отвор. Обаче такива обекти са рядкост. Обикновенно има посукване, бягане от хоризонтал и вертикал...мъка.

Затова ако някой тук ти каже точно как се прави ще те излъже.
Успехи!
miliad - майстор
Щом е зa офертa 2-5см не сa вaжни.
Зa двукaтнa догрaмa може дa мериш и от външния крaй нa 1то крило до външния крaй нa крилото нa врaтaтa, и съответно височините.
Може и отвън от мaзилкa до мaзилкa +1см нa стрaнa.
Зa рaботa дa мери който рaзбирa.
То не че не може дa се обясни, мa си е цял фермaн.Особено aероплaнкa.
kolev_k - специалист
Ми то се вика фирмата да си вземе размерите бе.Баси тъпия въпрос.

Тема "Как да взема размери за PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: