Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
Като винаги кръгозора ти е като на кон с капаци и света за теб се върти само около новите технологии. :-D Попитах те дали си виждал калена къща ти веднага опонираш ще строим с кал ли? Не няма да те карам месиш глина и лайна но ако наистина беше виждал щеше да видиш че хората още тогава тогава са знаели какво е това изолация и са я правили с примитивни средства с не по лош ефект. А ние сега преоткриваме същото и го правим със съвременни материали като най вече се опитваме да поправим разни глупости на съвременното строителство. Дори да ти покажа снимки на една къща строена не с кал а с камък и тухли но правена преди повече от 300 години пак нямаше да вдянеш защо стените са им двойни че и тройно и щеше да ми обясняваш че това е декоративна облицовка. Ма то къщето не е у нашенско и за това попитах за нещо което все пак си имал шанс да видиш. И другото не те питах защо прозорците са малки а не разделени на още по малки квадратчета. Прозорците са ги правили такива малки не от немотия а защото пределно им е било ясно че колкото са по големи толкова по зор се е отоплявало зимата. То същото и по край средиземноморието. Дано малко си пообикалял по света па да видиш. Но дори и да си видял не си си и направил труда и да се замислиш. Един метър каменни зидове и прозорчета педя на педя сякаш е крепост. А къщата голяма и била на богат човек. Но там пак обратното да не може да се стопля лятото и да става жега.
torbalan - Дървен философ
lov написа:
...
Определено не разбрах какво се опитваш да демонстрираш...
Зидарии от всякакъв вид съм виждал не само у нас, ами като почнеш от Франция и свършиш с Турция... Харесвам средиземноморието...
И какво от това?
Някъде прозорците са ги правили малки, на други места (дори в България, да не повярваш) са ги правили големи... А на места са ги правили от земята направо... Викат им "френски прозорци".

Всичко е въпрос на баланс - колко ти струва отоплението за през зимата и колко можеш да си позволиш...
Между другото - в къщата на дядо ми има само три стаи, които имат прозорец само на едната стена. За сметка на това в две от тях, прозореца заема почти цялата стена... Очевидно не е мислено за икономия от отопление...

Но какво общо има това с темата за изолацията на прозореца?
lov - майстор
Опитваш се да зацепиш ама все още боксуваш по пътя. Може би след няколко дена ще разбереш какво се опитвам да ти обясня . :)
hristocasa - помощник
torbalan написа:
lov написа:
...Не е за това че стъклото е било скъпо със сигурност.
Питал съм дядо ми, когато беше жив, защо прозорците са така направени, а не цели...

Отговора беше "Стъклото е скъпо. Така ако се счупи, ще сменя само счупеното, а не цялото стъкло."

А за конструкцията на старите къщи - какво, ще строим от кал ли?
По принцип се зида с това, което е най-евтино и достъпно. Различните материали имат различни предимства и недостатъци.

А по темата - да, външни ролетни щори (или капаци), е едно добро решение. Далеч по-добро от това фолио.
По-добро решение от фолиото е една нормална тежка завеса.
По-добро решение от фолиото е един трикамерен стъклопакет.
Сигурно има още сто други решения, дето са по-добри от фолиото, и освен това ще изглеждат много, много, много по-добре.
Явно не случайно са те титолували "Дървен философ".Ако беше чел и гледал внимателно клипчето, щеше да разбереш, че по-добрите варианти са ясни.Но за 50 - 60 лв и ден работа тип "направи си сам", почертавам, защото нито външните щори и тройните стъклопакети са такива, никой не предложи по-добро решение.А моето работи чудесно за инвестицията си.
Напомням, че темата е Направи си сам.За готови решения има други теми.Наясно съм,че подобни теми изискват креативност и желание да пробваш нещо ново.Така че ще помоля отново, хора който идват с готови идеи от магазина да не ми спамят темата.
Благодаря на всички, който споделят полезна информация по темата.

Тема "Изолация на прозорци с вътрешни термо-щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: