Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hristocasa - помощник
lov написа:
chapara написа:
Намокряш стъклото и поставяш предварително разкроено фолио

:wink:
Е, нямаш възможност за повдигане :?


Малко ще спамя в темата на колегата но надявам се че ще ме извини.

Същия материал ползвам да зазимявам една селска къщурка дето е с единични стъкла. Такива са защото е правена 30-те години на миналия век. Само че в место да ги лепя за стъклото ползвам по големи парчета и ги защипвам с черчеветата към касата. В началото бях със стъклата а после смених и тях с камерен поликарбонат. И нищо не ми е замръзвало вътре дори и цяла зима да не е влизано там.
В онази къща дето взема циглите на всички външни врати към таваните. Правя същия номер само че като колегата с подложка за ламинат. Е изглежда малко шарено но като не се вижда бива след като върши работа. И ще е така докато завърша обекта и оправя вратите и цялата изолация. Та варианти бол само да му се разправя на човек и да му харесва така.
А едно приятелче преди да си смени дограмите в едни Тип-Топ черчевета беше напъхал стиропор между двете черчевета. Апартамента огромен аквариум почти цели стени от стъкла. Зимата няма затопляне а лятото пък мор щото южно изложение. Та му се наложи няколко години да кара така докато му дойде реда за ремонт. И това се оказа най бюджетното решение докато се смени с качествена дограма и външни щори.

Благодаря за идеята.Спам не намирам.В крайна сметка идеята е как да намалим загубата на топлина през стъклата на прозореца.Явно твоят вариант работи. Аз имам вила,която не позвам зимата и може да пробвам някой от вариантите, че миналата година се спука една тръба,хем бях източил водата.
hristocasa - помощник
gnt69 написа:
chapara написа:
Намокряш стъклото и поставяш предварително разкроено фолио


Е, нямаш възможност за повдигане :?
Е за какво да ги вдигаме да избяга топлото ли. Напролет като се стопли го махаме и си го прибираме за на зима.
Щом като бяга топлото най добре е прозореца да се иззида измаже и да се залепи фото тапет с прозорец. :partyman:
Майсторе, оставам с впетачлението, че явно си пробвал твоя вариант, да си зазидаш прозорците.Но да знаеш от мен,че за качествен хумор ти трябва слънчева светлина, така че раззиждай и да видим какви други смешки умееш :wink:
gnt69 - майстор
hristocasa написа:
gnt69 написа:
Майсторе, оставам с впетачлението, че явно си пробвал твоя вариант, да си зазидаш прозорците.Но да знаеш от мен,че за качествен хумор ти трябва слънчева светлина, така че раззиждай и да видим какви други смешки умееш :wink:
Не съм пробвал и нямам намерение. Ама прозорците съм си ги оставил да виждам навън какво става. Пък колко загуби през прозорците има за мене лично няма значение. Осигурил съм си евтино отопление на жилището и неща да си затварям прозорците, даже от време на време чак ги отварям да проветрявам.
Имам 48 квадрата дограма стандартна пласмасова 3 камерна мисля Gealan се казваше,слагана преди 13-14 години. В момента си топля жилището 200кв. къща на пелети слънчогледови за 600-700 на сезон. Колко ще икономисам ако се фолирам според теб. Ама какво да обяснявам въпрос на дизайн и вкус. Жив и здрав. :partyman:
hristocasa - помощник
gnt69 написа:
hristocasa написа:
gnt69 написа:
Майсторе, оставам с впетачлението, че явно си пробвал твоя вариант, да си зазидаш прозорците.Но да знаеш от мен,че за качествен хумор ти трябва слънчева светлина, така че раззиждай и да видим какви други смешки умееш :wink:
Не съм пробвал и нямам намерение. Ама прозорците съм си ги оставил да виждам навън какво става. Пък колко загуби през прозорците има за мене лично няма значение. Осигурил съм си евтино отопление на жилището и неща да си затварям прозорците, даже от време на време чак ги отварям да проветрявам.
Имам 48 квадрата дограма стандартна пласмасова 3 камерна мисля Gealan се казваше,слагана преди 13-14 години. В момента си топля жилището 200кв. къща на пелети слънчогледови за 600-700 на сезон. Колко ще икономисам ако се фолирам според теб. Ама какво да обяснявам въпрос на дизайн и вкус. Жив и здрав. :partyman:
Не те разбирам.Защо се занимаваш с темата ми, когато тя не ти помага, пък и не ти пречи.Малко ли са ти заниманията, че имаш нужда да пишеш тук и то деструктивно.Разбирам да споделиш нещо полезно,а ти дори не си си направил труда да прочетеш и да видиш за какво точно се отнася и бързаш да блеснеш с остроумие.Жив и здрав и да ти е добре зрението, че нощно време има много какво да гледаш през тия 48 квадрата дограма.
torbalan - Дървен философ
gnt69 написа:
... въпрос на дизайн и вкус. Жив и здрав. :partyman:
Отделно, че от подобни щори ефекта ще клони към нула...:)
hristocasa - помощник
torbalan написа:
gnt69 написа:
... въпрос на дизайн и вкус. Жив и здрав. :partyman:
Отделно, че от подобни щори ефекта ще клони към нула...:)
А можеш ли да го докажеш?
torbalan - Дървен философ
Ако ставаше така да провисим едно фолио - хората нямаше да правят по 10 см. изолация от вън, нямаше да правят троен и четворен стъклопакет и т.н.

В определен момент - това фолио повече ще пречи, отколкото ще помага...
lov - майстор
Не знам за какво се дърляте. Все пак форума е направи си сам. А много често точно временните решения са най трудни за решаване. Аз примерно на всякъде съм с външни ролетни щори. И на практика май излиза че са почти постоянно пуснати. Зимата и без това светлината е малко и от рано се минава на изкуствено осветление и тогава щеш не щеш ги пускаш а и кога са ниски температурите и като няма никой е по добре пак да са спуснато за да се ползва и техния ефект. Лятото пак същата работа особено от югозападната страна. Ако не са спуснати вътре става сауна от слънцето и климатиците едва смогват. :x Та по добре на изкуствена светлина и спуснати щори даже тогава спокойно мога да мина и без климатиците ако успявам на проветрявам през хладната част на денонощието.
И една подробност с варианта стиропор между стъклата. През деня лятото е е достатъчно светло през него. Даже доста приятно от разсеяната светлина.
Торбалане понеже разправяш за външни и вътрешни изолации. Виждал ли си някога на живо как е конструкцията на една наистна стара къща направена от плет и кал. А и си помисли колко големи са били и прозорците в по далечно минало и защо са ги правили такива. Не е за това че стъклото е било скъпо със сигурност.
torbalan - Дървен философ
lov написа:
...Не е за това че стъклото е било скъпо със сигурност.
Питал съм дядо ми, когато беше жив, защо прозорците са така направени, а не цели...

Отговора беше "Стъклото е скъпо. Така ако се счупи, ще сменя само счупеното, а не цялото стъкло."

А за конструкцията на старите къщи - какво, ще строим от кал ли?
По принцип се зида с това, което е най-евтино и достъпно. Различните материали имат различни предимства и недостатъци.

А по темата - да, външни ролетни щори (или капаци), е едно добро решение. Далеч по-добро от това фолио.
По-добро решение от фолиото е една нормална тежка завеса.
По-добро решение от фолиото е един трикамерен стъклопакет.
Сигурно има още сто други решения, дето са по-добри от фолиото, и освен това ще изглеждат много, много, много по-добре.

Тема "Изолация на прозорци с вътрешни термо-щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: