• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Sevdo2000 - напреднал
ЧНГ на всички. Здравейте. Преди около година смених стояща батерия на мивката в банята, - ВИДИМА около 70 лв. Вчера сутрина почти изведниж започна толкова стегнато да се движи ръкохватката(едноръкохватков е), че едва се пуска и спира водата. Скърца ужасно като много стегнато триене от пластмаси. Надали е варовик, защото стана почти моментално. На нулево положение да кажем се движи свободно наляво и надясно, но вертикално едвам помръдва. Не капе изобщо, но това не ме успокоява :). Помислих, че е от някакво временно повишаване на налягането от ВиК за празниците заради предвиденото повишено потребление, но останалите батерии на мивката и в кухнята, също на Видима нямат проблем. Мога ли нещо да я направя, в смисъл да изчакам примерно дали ще се оправи, или да купувам нова и тази да я давам за ремонт че има още 4 год. гаранция, защото нямам с какво да я заменя сега. Чудя се дали пак да е Видима или да взема някой китайски смесител, имал съм такъв, определено изкара повече.
agj - майстор
Ч.Н.Г.
Според няма да се оправи.Не знам само как се процедира в случай че е все още гаранционна.Аз преди няколко години имах същия прблем.Само че батерията си беше китайска и то не от най скъпите.Оправих проблема като смених тъй наречента керамична глава с нова.Струваше дребни стотинки и не си заслужава да и се прави ремонт.Проблемът на тая евтина китайка е че гайката която стяга главата е чиста тенекия.Направил съм си месингова гайка,купил съм си две разевни глави и съм си решил проблема.Преди около 4год.смених батерията на мивката в кухнята с Аquawest -досега никакви проблеми.
Sevdo2000 - напреднал
Абе и аз не залагам много да се оправи, но как така се появи изведнъж, имах малка надежда че ще се оправи. И аз щях да сменям на китайката т.нар. керамичен патрон, но смачках "месинговата" гайка при отвъртането и се хвърлих на супер "издръжливата" Видима, с идеята поне 5 год. да не я мисля, но нейсе. Ще давам още 70 лв за още една Видимска и ще си ги менкам. Проблема е, че ужасно се изнервям при тези смени, все се чудя как да уплътня отдолу между мивката и батерията, сложил съм сега доп. уплътнение и няма проблеми, а уж и мивката е Видима, но явно не е идеално равна и не уплътнява добре ... Абе прехвалена работа.
П.П. Иначе няма как да пипна гаранционна батерия, да сменям главата.
agj - майстор
Знам че няма как да пипаш като е в гаранция.Би трябвало да има вариант да да дойдат на място и да я сменят.Нали затова си дал толкова пари ,за да ти гарнитарт не само качество ами и добър сервиз.Гледам че моделите на главите на видима са си напарво откровени китайки.Предишните бяха други.....!
Неприятното е, че е неработен ден и сервиз едва ли ще има .А не е желателно да ползваш батерията така ,защото има опсност да се счупи ръкохватката.
Sevdo2000 - напреднал
Общо взето и на мен ми се иска да дойдат на място. Лесно се сменя главата, но нямам и инструмент тя гайката е пластмасова и се гъне, а трябва сигурно с глух тръбен ключ шестограм. Ще ги натискам да идват. Чиста пластмаса са новите патрони. Кухненската батерия и на душа са ми видимски едноръкохваткови, на повече от 10 години и си работят перфектно но новите явно са боклуци със същата цена... Ще избягвам да я ползвам гледам че и жена ми тича от банята в кухнята че не може много да пуска чешмата ... :)
lyubohar - майстор
Имах този проблем преди 2-3 месеца.
Отидох в железарията да купя нова глава.
Обаче като ми казаха четиридесет и няколко лева ме отказаха.
Разглобих я.Със шестограм се отвива дръжката.
Похлупака на главата е на резба.
Извадих я главата,разглобих,почистих и смазах с един силикон,който ми се моташе в чекмеджето.
И се оправи.Засега е добре.
Лошото е,че батерията е 150мм.А на магазина вече са по 160.
Не ми се въртят кривките,че кой знае колко работа ще си отворя.
Sevdo2000 - напреднал
Тя моята батерия е стояща. Ти предполагам говориш за стенен смесител и разстоянието за захващане на стената. Принципа на едноръкохватковите си е същ де. Аз ръкохватката я свалям на моя, но надолу не смея да пипам. Ще се познае веднага, а и защо иначе плащам 4 пъти по скъпо за смесител с подобно на китайското качество - уж за гаранцията. А колегата по горе е прав за опасността от счупване на ръкохватката ако е китайче-пластмасова. На видимския е месингова, доста тежка ръкохватка. Но май само външното качество е добро - другото не струва. Да смазвам батерия на една година - абсурд.
agj - майстор
lyubohar написа:
Отидох в железарията да купя нова глава.
Обаче като ми казаха четиридесет и няколко лева ме отказаха.
Вярно че старите модели са по скъпи,.... но чак пък четиридесет и няколко лева :shock:
Тук: http://profesionalbg.com/%D0%92%D0%B8%D ... 0%9D%D0%98
има няколко модела на Видима тия старите са по 20-сетина лв.Новите са са с разлика 2-3лв. :lol: а са си досущ китайски.А забележете че разликата в цената спрямо китайските е в пъти по висока.Моята патрон не беше по скъп от 2лв. :!:
Sevdo2000 - напреднал
Предполагам че колегата говори за цялата смесителна батерия че е 40 лв и е объркал при писането ...
lyubohar - майстор
Не съм объркал нищо.Около 40лв.беше само главата.
Не само в железарията до нас,ами и в Мосю Бриколаж.
Този сайт ще го имам в предвид за в бъдеще,но съм свикнал от съображение
на сигурноста когато купувам нещо да го пипна.
Преди 1-2 години на 100м. от нас имаше представителство на Видима и ми беше много удобно.
Като нещо ми се развали с касовата бележка в магазина и ми го сменяха.
Може би и затова го закриха. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Стегната ръкохватка на смесителна батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: