Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
andro440 - майстор
Пускам темата с цел ,да се включат колеги ,които са запознати и са минали по този път . Идеята ми е ,заслужава ли си да дерзаем или да си купим готов китаец ?
lov - майстор
Ел. или с вътрешно горене?. Макар че според мен и за двата не си заслужава разправията. Знам за какво говоря защото по миналата година помагах на комшията да ремонтираме една лодка. Всъщност да им направим изцяло нов транец. И по край това се запознах съответно и с маторчето. :-D
Лятото попаднах на един битак. То не е и битак всъщност щот се събират май че два пъти в годината. Тематична сбирка за размяна и продажба на лодки яхти скутери и двигатели. Та имаше двигатели и то маркови за по стотина евра. Даже с такива малки в едни варели си правеха шоу да събират зяпачи. :)
Та по добре потърси някой втора ръка или както казваш китайче. А като казах китайче се сетих че в тубата имаше клипове дето ползваха направо един такъв храсторез. :lol:
andro440 - майстор
Да ,така и ще направя ,ще си купя /цял китаец /,намират се по 300 400 лв нови в зависимост от конските сили .
lov написа:
Ел. или с вътрешно горене?. Макар че според мен и за двата не си заслужава разправията. Знам за какво говоря защото по миналата година помагах на комшията да ремонтираме една лодка. Всъщност да им направим изцяло нов транец. И по край това се запознах съответно и с маторчето. :-D
Лятото попаднах на един битак. То не е и битак всъщност щот се събират май че два пъти в годината. Тематична сбирка за размяна и продажба на лодки яхти скутери и двигатели. Та имаше двигатели и то маркови за по стотина евра. Даже с такива малки в едни варели си правеха шоу да събират зяпачи. :)
Та по добре потърси някой втора ръка или както казваш китайче. А като казах китайче се сетих че в тубата имаше клипове дето ползваха направо един такъв храсторез. :lol:
cat - специалист
Това което неможе да се направи е ботуша на двигателя ,той е и най скъпата част в един извънбордови двигател . Може да купиш някой развален и да му насадиш двигател от косачка но имай предвид че един извънбордови двигател Геново 6 к с струва 1200 лв а 10 кс е 2100 лв така че си прави изводите. Пролетта бях пред подобна дилема дали да взема едно Сузуки с блокиран двигател 500 лв му искаха и да дам още 700 лв за един Бригс 8 к с или да си взема едно новичко Геново , е отидох до Варна и си взех нов . Да може би щях да спестя 500 лв но при лодката има един факто сигурност който не бива да се пренебрегва понеже ако се развали колата може да продължим пеш но с лодката не е така .
zmiori - специалист
Приятеля ми докопа от някъде един скапан ветерок присадиму двигател от косачка и с една бирена бутилка 0,5 л. троли по 2-3 часа. Себестойноста на самоделката бе под 250лв.
andro440 - майстор
Вече имам и лодка и двигател 4 тактов -2 коня темата с бирите и другите е за триене

Тема "Как да направим извънбордов двигател за лодка ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: