• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
valdim - специалист
Здравейте, наскоро закупих гараж за автомобил, в жил. кооперация (прилагам скица). Строежът вече е готов на грубо (до покрив). Вътре ще има умивалник, Вх врата е тип крило, ще има и метална вътр. врата към входа. Размерите на колата са 4,70 х 1,81 м.
Ще съм благодарен ако всеки даде идея как бих могъл да оползотворя пространството (освен за паркиране). Къде е най-удачно да е мивката? Стелажи?
Въобще, който има гараж и си е казвал "Ех, защо не се сетих по-рано!", моля да сподели идеи.
Мерси.

Прикачен файл

sxema garaz_upload.jpg
Последна промяна от valdim на пет яну 05, 2018 4:22 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Ако колата е някаква висока помисли дали няма крилото да подпира отзад, ако си плътно до вратата. В този случай ти препоръчвам секционна, но е по-скъпа ;) .
plamen6703 - майстор
Сподели скицата и сподели някакви твои идеи да ползване на гаража :wink: :partyman:
kozl - майстор
valdim написа:
Здравейте, наскоро закупих гараж за автомобил, в жил. кооперация (прилагам скица). Строежът вече е готов на грубо (до покрив). Вътре ще има умивалник, Вх врата е тип крило, ще има и метална вътр. врата към входа. Размерите на колата са 4,70 х 1,81 м.
Ще съм благодарен ако всеки даде идея как бих могъл да оползотворя пространството (освен за паркиране). Къде е най-удачно да е мивката? Стелажи?
Въобще, който има гараж и си е казвал "Ех, защо не се сетих по-рано!", моля да сподели идеи.
Мерси.
Гоуема скица си без скица :lol: Тая кола нели не е плоска, требе да има още един размер :?
Ти ако не живееш в тази сграда - защо ти е врата към входа :? Значи вратата и подхода отнемат значително складово пространство.
Мивката за ко ти е? За ръцете само или????
Основния проблем на гаража на сина се оказа отвън. На 4 метра от гаража има стена отсреща. Това на "скицата" не го видох, кога го спазарихме.
Аз така съм оползотворил пространството в моя гараж, че немам пространство. А вратата ми е на вертикални панти и се отваря навън - още повече пространство за оползотворяване.
Andri01 - майстор
Като начало-рафтове от двете страни -височина над главата ти. Евентуално-висок рафт над колата,за работи които се ползват рядко. Тезгях в дъното/ ако имаш място/. При мене поне е така. Имам чешма/ до вратата/ но без мивка.
kozl - майстор
Andri01 написа:
Като начало-рафтове от двете страни -височина над главата ти. Евентуално-висок рафт над колата,за работи които се ползват рядко. Тезгях в дъното/ ако имаш място/. При мене поне е така. Имам чешма/ до вратата/ но без мивка.
Само дето вратата "тип крило", ако е летящо крило - каца баш на рафтовете от двете страни, както е видно от скицата :roll:
Разсъждения по скица :?
Andri01 - майстор
Скица-липса :? . Или само при мене е така?:(
plamen6703 - майстор
Не знам с каква програма е чертал, но се е справил така добре със скицата, както с габаритните размери на автомобила и размерите на гаража :-D Остава само да се уточнят подобренията в гаража :cool:
krasi92 - майстор
Задължително климатик и плочки с добър наклон към сифона за да може да се оттича топящият се сняг и водата като я миеш.Камери за видеонаблюдение и СОТ са просто задължителни.
Andri01 - майстор
ОК! Някой би ли ми показал скицата-просто от интерес да я видя? При мене няма нищо-нито линк,нито скица :(.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Подобрения в нов гараж за лек автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: