• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
Моя гараж е 5х7х2,5 м, и ми малее. А не знам как ще се ползва като гараж тая кибритена кутийка?
Svetoslavoff1 - майстор
Това си е както се казва, да е колата под керемидка. За съжаление такива са реалностите в градовете. Но е по-добре, отколкото на улицата.
Както са писали по-горе, гледай да "изстискаш" всичко от наличното.
Според мен само рафтове/шкафове над тавана на колата или твоята височина.
А ще имаш и повод и причина да си вземеш малка градска кола :).
shotik - майстор
Аз до преди 20 дни ползвах контейнер , вътрешни размери 5.9 Х 2.25 Х 2.2 , докато бях с Трабант , широко колкото искаш , два рафта на височина над главата и напред четирикрилен гардероб ,фронтално, но после колите една от друга по- големи и последната, Дачия комби , едвам излизах .
От общината ни подгониха тук за контейнери и гаражи и аз го продадох, сега спи на открито колата ми .
lyubohar - майстор
Много малък гараж.Същият като моя.
Твоят е в блока,а моя е подземен.Единственото хубаво,че и мястото над гаража ми е мое.
Въпреки,че е в блок вземи мерки за изсушаване.Зимно време неминуемо ще вкараш сняг.
Ако се остави влагата корозията е сигурна.Отгоре няма да забележиш,
но отдолу като я вдигнеш на подемник ще се изненадаш.
Нашите гаражи имат климатична инсталация,но никога не се пуска.Аз съм си
направил пано с 2 силни вентилатора вкарани в инсталацията и с ключ с часовников механизъм
ми работи 1/2 час.По едно време сина ми сложи влагоуловител и той вършеше добра работа.
Само,че костваше 10-15лв. на месец за ток.
Това мивки,стелажи,тезгях-забрави.Все някога ще одереш колата в нещо.
Моята кола е Пежо 307 SW.Събира се добре,но на сина ми е Пасат и едва влиза.
Направил съм една греда за задните гуми да ги спират,защото иначе я забива в стената.
Микропореста гума за вратите и за дъното на гаража.
Моята врата отива в тавана и там няма място за стелажи.
Единствено се каня да измисля нещо да си закачам гумите вертикално.
Гараж 5 на 7м. е мечта.Даже за 2 коли.
Чираче - майстор
lyubohar написа:

Гараж 5 на 7м. е мечта.Даже за 2 коли.
Ако визираш моя гараж, правя лека корекция. В ширината се включва и стълбище. Значи ширината е 4 м. Височината не е променена. В ширина съм направил рафтове от едната страна по цялата дължина 60 см. В дъното на гаража имам мивка, пералня и сушилня. С ширина 60 см.
Гаража е в къщата ми, а не в кооперация или блок.
Andri01 - майстор
Моя / не си мислете мръсни работи... :? /гараж е 8/4 м. и пак няма място! Но все пак това е като "простираш се според чергата"...!
grizan1980 - специалист
Преди време влизах в един гараж - останах изумен , ми той почти цял апартамент 60кв.м. Има място за две коли , за работилница ..... Моят е 8м на 3,5, освен колата, детска количка , триколка , стелажи , мивка даже мислех сгъваем работен плот да си направя
romanpm - майстор
Да имаш гараж си е "почти лукс , а ако го поръчаш "без съображения , си е богатство ! Имам два , единия така , другия иначе (6Х6м ) ;) Въпрос на желания , борба , и упорство бих казал ! Завиждам и на малкия , сърце да е широко ! Въпрос на подредба и размер на кола /карам малолитражка ;)
valdim - специалист
krasi92 написа:
Задължително климатик и плочки с добър наклон към сифона за да може да се оттича топящият се сняг и водата като я миеш.Камери за видеонаблюдение и СОТ са просто задължителни.
Краси...имаш предвид да мия колата в гаража?!? Мне...не ми се вижда възможно. Гаражът е малък, колата не е малка. Сифон заради топящия се сняг - да...Макар че във Варна последните 2 години никакъв сняг няма.
Климатик...хм...Ще помисля. Благодаря за мнението.
valdim - специалист
Руди написа:
От личен опит с гараж в кооперация, мога да кажа следното:
Гаражите в кооперациите са маломерни и слизането и качването на шофьора е проблемно. Проблем е и влизането при тесни проходи. Трябва да се прецени с каква маневра и как ще влиза автомобила - напред или назад. В този смисъл около шофьорската врата е добре да няма мивка или стелаж, а също и да се предвиди някаква материя, която да предпазва вратата от охлузване в стената (аз съм залепил
малко ламинат).
Стелажите - в дъното, до тях отстрани мивката, възможно най-малка, кран с допълнителен извод за маркуч, до нея буренцето (как без буре?!) Добре е да се направи хубаво осветление, девиаторни ключове до двете врати, а по възможност и подвижна лампа. Също и контакт за някоя машинария.
Много полезно мнение. Относно крана за маркуча (за миене на колата), мисля да се пусне тръба по пода, която да излезе на стена близо до врата. Така ще мога да вкл. водоструйка и да измия колата пред гаража.
Относно маневрата и начина на паркиране. Видно от скицата, гаражът е с уширения в предната част. Струва ми се, по-добре е да паркирам на задна, т.е фаровете - към вратата. Така ще има повече пространство при отваряне на вратите на колата.
Още веднъж благодаря за мнението.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Подобрения в нов гараж за лек автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: