• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
iliya_i - майстор
valdim написа:
Струва ми се, по-добре е да паркирам на задна, т.е фаровете - към вратата.
Абе малко гадно смърди вътре като вкарваш колата с ауспуха напред. Всичкият дим в гаража! Но първо опитай как ти е удобно, после слагай рафтове.
krasi92 - майстор
valdim написа:
Руди написа:
От личен опит с гараж в кооперация, мога да кажа следното:
Гаражите в кооперациите са маломерни и слизането и качването на шофьора е проблемно. Проблем е и влизането при тесни проходи. Трябва да се прецени с каква маневра и как ще влиза автомобила - напред или назад. В този смисъл около шофьорската врата е добре да няма мивка или стелаж, а също и да се предвиди някаква материя, която да предпазва вратата от охлузване в стената (аз съм залепил
малко ламинат).
Стелажите - в дъното, до тях отстрани мивката, възможно най-малка, кран с допълнителен извод за маркуч, до нея буренцето (как без буре?!) Добре е да се направи хубаво осветление, девиаторни ключове до двете врати, а по възможност и подвижна лампа. Също и контакт за някоя машинария.
Много полезно мнение. Относно крана за маркуча (за миене на колата), мисля да се пусне тръба по пода, която да излезе на стена близо до врата. Така ще мога да вкл. водоструйка и да измия колата пред гаража.
Относно маневрата и начина на паркиране. Видно от скицата, гаражът е с уширения в предната част. Струва ми се, по-добре е да паркирам на задна, т.е фаровете - към вратата. Така ще има повече пространство при отваряне на вратите на колата.
Още веднъж благодаря за мнението.
В столицата ако си миеш колата пред гаража ще те глобят от общината.
radius - майстор
Щото не може с питейна вода.
plamen6703 - майстор
Заради поддържане и опазване на чистотата. Тази забрана не е само в столицата, а и по други градове.
В двора си може да мие и с вода от хладилника :lol: :partyman:
kozl - майстор
radius написа:
Щото не може с питейна вода.
То не е формулирано баш така, но
Чл. 71. Забранява се:
15.ползването на води от водопреносната мрежа за миене на МПС, улици, дворове.
Значи с дъждовни води може. Така де требе да се предвиди и дъждовен резервоар :lol:
Или нещо такова
valdim - специалист
kozl написа:
Andri01 написа:
Като начало-рафтове от двете страни -височина над главата ти. Евентуално-висок рафт над колата,за работи които се ползват рядко. Тезгях в дъното/ ако имаш място/. При мене поне е така. Имам чешма/ до вратата/ но без мивка.
Само дето вратата "тип крило", ако е летящо крило - каца баш на рафтовете от двете страни, както е видно от скицата :roll:
Разсъждения по скица :?
Да, май е планирана врата тип "крило"...При което рафтове от двте страни и над главата, май отпадат. Тюх.... :sad:
radius - майстор
Да влизаш с г.за напред в гаража не е добра идея, макар че е по-лесно. Всичкия пушек ще го дишаш.
valdim - специалист
radius написа:
Да влизаш с г.за напред в гаража не е добра идея, макар че е по-лесно. Всичкия пушек ще го дишаш.
аха...Е значи ще влизам с главата напред :)
lyubohar - майстор
Що ли си мисля,че назад колата е по маневрена.Особено,ако гаража е подземен с повече клетки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Подобрения в нов гараж за лек автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: