• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
iliya_i - майстор
lyubohar написа:
Що ли си мисля,че назад колата е по маневрена.
Верно си мислиш, за маневреността, ама дима на колата излиза отзад. И в това малко помещение, докато направиш маневрата да влезеш, после трябва да излизаш от колата с противогаз.
Shift - специалист
Посмали малко. Това да не ти е пушещ трактор Беларус и да го вкарваш половин час. Колата назад е маневрена и влиза за 10 секунди. Отделно ако си в подземен гараж дали напред или назад все ще дишаш в халето. Не знам какви коли карате, но моята дори да работи в гаража минута-две няма проблем. Вратата ми е 3 метра и е отворена цялата.
lyubohar - майстор
iliya_i написа:
lyubohar написа:
Що ли си мисля,че назад колата е по маневрена.
Верно си мислиш, за маневреността, ама дима на колата излиза отзад. И в това малко помещение, докато направиш маневрата да влезеш, после трябва да излизаш от колата с противогаз.
Колата ми вече 13 години влиза назад в гаража и нищо ми няма.Не е чак толкова страшно.
Докато съм в колата при влизане няма дим.
След това за 10 сек.излизам и затварям.
Освен това имам локална вентилация с 2 добри вентилатора със забавено изключване.
Ако трябва ще ги пускам преди да вляза.
radius - майстор
Ако има възможност, винаги трябва да се влиза напред. Но с новото строителство е както позволява.
Не всички карат хибриди. Направо си представям как едно студено ТДИ работи 3 минути в гаража :weedman:
valdim - специалист
Освен това имам локална вентилация с 2 добри вентилатора със забавено изключване.
Гаражът е на нивото на улицата. Може би трябва да говоря със строителя, да остави отвор в стената (едната е външна) или направо да уговоря са се монтира някакъв вентилатор. Къде е по-добре да бъде - горе високо или долу ниско? С клапа?
kozl - майстор
А настилката каква е? Наклони, сифони?
Как се отвежда разтопения сняг?
Примерно в моя гараж няма наклон, няма сифон, на замазка е и стават локви големи на площ.
valdim - специалист
kozl написа:
А настилката каква е? Наклони, сифони?
Как се отвежда разтопения сняг?
Примерно в моя гараж няма наклон, няма сифон, на замазка е и стават локви големи на площ.
В същност НЕ е на нивото на улицата, а е един тротоар височина над улицата. Ще бъде предаден на замазка...Не знам дали може да се сложи сифон...Може би за целта трябва да сложа и теракот, а оттам ще дойде и наклона.
kozl - майстор
Софон предполагам по проект няма. Т.е. няма канализация. Тогава наклона към тротоара, та да може като се разтопи натрупания в подкалниците сняг да изтича, а не да се навирва в гаража.
lyubohar - майстор
Наклона е важен много.
Но също и нивото на вратата.
При мен вратата я докарали по висока и са изкопали малко от плочата за да се затваря.
Сега водата се събира там.
Абе трябва да им се виси на главата за да го направят добре.
valdim - специалист
lyubohar написа:
Наклона е важен много.
Но също и нивото на вратата.
При мен вратата я докарали по висока и са изкопали малко от плочата за да се затваря.
Сега водата се събира там.
Абе трябва да им се виси на главата за да го направят добре.
Може би още не е късно в средата на гаража по дължина да се разкърти/среже канал, като за 2-3 дълги сифона (по 1 м. всеки) и те да се свържат към мр. канал на мивката. И като се слага теракот да се даде наклон към тези сифони.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Подобрения в нов гараж за лек автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: