Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!

Имам един аматьорски въпрос,но ще бъда много благодарен ако някой ми каже къде греша...
Купих си съдомиялна машина "gorenje" , вързах мръсния канал,вързах и чистата вода,но не мога да спра теча след крана,който съм поставил за чистата вода.Прикачвам няколко снимки за да допиете представа за какво става въпрос и на едната от снимките съм маркирал от къде е самия теч.Свързвам маркуча който идва от миялната към крана за чистата вода и не тече от самата връзка ами веднага след това.. тоест зад самата връзка.Дали става въпрос за фабричен дефект или аз правя нещо грешно или може би трябва да вържа някакъв специален кран а не този стандартния... Не виждам нищо закъсано или дефектно по самия маркуч.
Прикачен файл:
Снимка 4.jpg
Снимка 4.jpg (102.09 KиБ) Видяна 1158 пъти
Прикачен файл:
Снимка 3.jpg
Снимка 3.jpg (58.86 KиБ) Видяна 1158 пъти
Прикачен файл:
Снимка 2.jpg
Снимка 2.jpg (69.47 KиБ) Видяна 1158 пъти
Прикачен файл:
Снимка 1.jpg
Снимка 1.jpg (104.04 KиБ) Видяна 1158 пъти
zz_stefanov - майстор
Липсва ти челното уплътнение което трябва да се пъхне в дъното на гайката. И махни тая лента от крана, няма полза от нея, по скоро пречи. Уплътнението си го запилял някъде, трябва да е било в найлончето с другите неща, иначе се купува от магазина.
lyubohar - майстор
Смени си и кранчето с такова на 90градуса.С това ще ти стърчи маркуча напред.
Не ми се мисли какво ще стане,ако някой се спъне в него.
zz_stefanov написа:
Липсва ти челното уплътнение което трябва да се пъхне в дъното на гайката. И махни тая лента от крана, няма полза от нея, по скоро пречи. Уплътнението си го запилял някъде, трябва да е било в найлончето с другите неща, иначе се купува от магазина.
Благодаря много... Сещам се точно какво представляваше,сега опитах да го намеря но съм го запилял.Може ли да ми кажеш дали мога да си го купя от големите магазини като Практикер или трябва да го търся някъде в специализиран магазин ?
zz_stefanov - майстор
Да, 3/4" гумено. и във всяка квартална железария трябва да го има.

Тема "Въпрос за свързване на съдомиялна машина!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: