Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Имам бъркалка с регулатор на обороти parkside, но от известно време регулира оборотите с голямо забавяне.В определени моменти тръгва за мало и отново забавя.Регулатора е симисторен изпълнен със ВТА 24 600.Каква може да е причината за това в платката, симистора или ключа .Ще съм много благодарен за някакво решение на проблема
petromaniq66 - специалист
Може и в четките да е. От колко време я ползваш?
andro440 - майстор
Ако е с плъзгач /потенциометър / на спусъка -често там е причината . Събира се пепел и се замърсява ,пистите се износват по бързо . при мен така се случи с парксайд винтовертче -разглобих -измих със спирт и сега уж го пазя от пепелак,но съм си палачорин ,скоро ще купувам нов
preslav - майстор
Симисторът или работи или не работи - купи си контактен спрей (5-7 лв.), опитай се да промиеш спусъка т.е. потенциометъра.
andro440 написа:
Ако е с плъзгач /потенциометър / на спусъка -често там е причината . Събира се пепел и се замърсява ,пистите се износват по бързо . при мен така се случи с парксайд винтовертче -разглобих -измих със спирт и сега уж го пазя от пепелак,но съм си палачорин ,скоро ще купувам нов
самият ключ е с вграден потенциометър добре е запечатан.Машината е почти нова имам две ,предишната е ок.Странното е че тая почти не е работила и четките са перфектни
andro440 - майстор
eдно е да има четки ,друго е плъзгача на спусъка ,разглоби измий със спирт и и ако не тръгне ,ми я изпрати /color]
miki1965 написа:
andro440 написа:
Ако е с плъзгач /потенциометър / на спусъка -често там е причината . Събира се пепел и се замърсява ,пистите се износват по бързо . при мен така се случи с парксайд винтовертче -разглобих -измих със спирт и сега уж го пазя от пепелак,но съм си палачорин ,скоро ще купувам нов

самият ключ е с вграден потенциометър добре е запечатан.Машината е почти нова имам две ,предишната е ок.Странното е че тая почти не е работила и четките са перфектни

Тема "регулатор на обороти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: