Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hakama - специалист
1. Идеи с каква керамика/камък (за да не мухлясва) да го облицовам перваза (цели три са като този на снимката). Някой ми каза врачански гранит или нещо от сорта. Не търся някакъв лукс. 12см е отстоянието от прозореца до ръба.
Изображение

2. Как най-лесно и добре ще стане сдвояването на две единични рамки за да няма луфт между двете - спалнята ще е с трегер, а и да не "играят" и местят много. Имат гаранция и не ми се ще да ги пробивам, освен да ги стегна със свински опашки засега.
2.1. докато стане тя - ще взема от село 9 трупчета (бичмета 10х10см да кажем) - по 3 на страница, за да не стои на земята матрака върху рамката. Ще трябва да направя "улей" на трупчетата, предполагам от ПДЧ ще изрежа по два ограничителя+2 рапиди. Нещо такова:
цък: Изображение

3. С какво лепило да слепя два вида дунапрен и един лист мемори пяна на няколко точки, за да не мърда при обръщане и прочие.

4. Има ли чучур/аератор за такава лебедка, който да стърчи, за да може да се пъха маркуч (като мия банята)?
23,7мм е мъжката резба (което вече е прогнило и се разпада).
Изображение

5. Има ли по-удачни колелца за разместване на мебели из къщи? Тези са на Powerfix, но гумираната част не "лагерува", и под тежест се зацепва и няма завиване... :?
Изображение

6. Мислех си да взема едно таково уплътнение за врата с косъм, но дали няма да влиза течение (миризма от входа)?
Преди си правих от вътрешна гума но е грозно, вратата е бледо жълта, ако намеря нещо силиконово прозрачно може с лепилото от точка 3 или със силикон да го закрепя и ще стане по-плътно от четката (и без пари).
:idea:
Изображение
preslav - майстор
По точка 5 мога да кажа, че преди години използвах ролкова кънка, от онези завиващите.
iliya_i - майстор
hakama написа:
4. Има ли чучур/аератор за такава лебедка, който да стърчи, за да може да се пъха маркуч (като мия банята)?
23,7мм е мъжката резба (което вече е прогнило и се разпада).
Най-вероятно преди да почне да се разпада е била 24 мм, щото това е масовият размер. Предлагат се и варианти с удължител (маркуч), който можеш да измислиш как да снаждаш. Отиваш в магазина, гледаш какво има и си избираш подходящия за теб.
Само пример
lyubohar - майстор
Тези аератори имат един голям недостатък-часта,която се навива в батерията
е от пластмаса и се пука често.Постоянно го имам този проблем.
Ако и маркуч се закача тогава още по често ще се чупи.
Нямам представа защо ги правят от такъв калпав материал.
Абе то имам...
chapara - майстор
T.#1
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




T.#2

viewtopic.php?f=35&t=55058

Т.№4

Изображение

Т.№5
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... 11&bih=454
Последна промяна от chapara на нед яну 21, 2018 11:41 am, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
hakama написа:
1. Идеи с каква керамика/камък (за да не мухлясва) да го облицовам перваза (цели три са като този на снимката). Някой ми каза врачански гранит или нещо от сорта. Не търся някакъв лукс. 12см е отстоянието от прозореца до ръба.
Изображение
4. Има ли чучур/аератор за такава лебедка, който да стърчи, за да може да се пъха маркуч (като мия банята)?
23,7мм е мъжката резба (което вече е прогнило и се разпада).
Изображение
1. Врачански варовик се казва, добро е за первази на прозорци.
По точка 4. Развиваш цедката и завиваш ТОВА

Тема "Няколко "направи сам" идеи за вкъщи - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: