Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
Престои ми цялостен ремонт на жилище.Според вас, от къде са тези течове в апартамента (панел от 1990г., трети етаж). Стените на всички течове са северни. Течовете се появяват след дъжд. Терасата на горния етаж е отворена.Нямам изолация.
Това е моята терасата (подгизнала е направо):
Прикачен файл:
IMG_0795.jpg
IMG_0795.jpg (41.6 KиБ) Видяна 1869 пъти
Прикачен файл:
IMG_0794.jpg
IMG_0794.jpg (55.37 KиБ) Видяна 1869 пъти
Това са двете стени около прозорците. Този с ПВЦ-то се мокри до пода,а този с дървената дограма само около дограмата.
Прикачен файл:
IMG_0797.jpg
IMG_0797.jpg (49.94 KиБ) Видяна 1869 пъти
Прикачен файл:
IMG_0796.jpg
IMG_0796.jpg (57.75 KиБ) Видяна 1869 пъти
Според вас от къде идват течовете и какво трябва да се направи , за да се оправи проблема?

П.П. Извинявам се, ако темата ми не е за тази част от форума, но сега видях структурата му.
torbalan - Дървен философ
Апартаментски неволи.

На кой етаж си и на колко етажа е блока?

Течовете може да са през покрива и/или през външните стени. Трябва да се прави хидроизолация.
kozl - майстор
На горната тераса (4 ет.) има ли тераса над нея или покрив. Какво значи отворена - не е заградена ли или няма покрив?
От горната тераса как се отвеждат дъждовните води?
Тва че си снимал мокрите петна у вас не подсказва как е ситуацията отгоре :wink:
И ми се струва, че имаш проблеми с дограмата - първата и втората снимка.
Благодаря за отговорите.
Терасата над мен е неостъклена (отворена).Пет етажа е блока, ние сме на трети. Над нас апартамента има изолация на стените и хидроизолация, също така в тях имат проблем в самия апартамент с подпухнали стени след дъжд.Говорих със съседа и той каза, че всичко идвало от покрива. От там тръгвала водата между панелите (фугата) и стигало до нас. Само не ми е ясно следното: Стените на терасата Не са мокри от към апартамента (вътрешната част на терасата) а от към улицата (външната част на терасата).А на него му е проблема вътре в стаята на която отговаря въпросната тераса. Терасата ми е издадена напред без да има други помещения от двете и страни, само отгоре и отдолу на съседите терасите.
Дъждовните води се отвеждат от терасата над мен с една тръба в една дупка между външната стена и пода (нямам представа как се казва, може би сифон).
Днес идваха за дограмата, от там са течовете, около прозорците. :)

Тема "Течове след дъжд (панел)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: