Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
zaksofon - специалист
Майстори привет!
Дайте съвет моля, как да свържа тръба ф50, която е бетонирана в пода и която съм поизкъртил/разкрил около 30 см, към едно Т разклонение, без да къртя цялата дължина на тръбата. За сега съм измислил да отрежа парче от нея, с дължина малко по-малко от дължината на разклонението, да нагрея долния край и да се опитам някак си да натикам тетката... Но знам ли... Има ли някакъв по-лесен начин? С някакво гуфре или мека връзка? Утре ще кача снимки. Благодаря предварително!
fbr - майстор
С компенсатор. Изображение
zaksofon - специалист
Да, може би, не съм обяснил добре... Как да натикам разклонението в бетонирана в пода тръба ф50, е въпросът. Разбирате,че тръбата е неподвижна и не мога да я огъна или отместя.И компенсатор да е, как да го вмъкна ?
radius - майстор
Идеята е, че този компенсатор, ако го набутваш откъм женския край, може да влезе много повече отколкото от мъжкия. Това ти дава нужното разстояние. Демек откъм мъжкия край набутваш тройника и този комплект вече може да напъхаш в тръбата след като си я отрязал с 8см по-малко ( примерно) от комплекта тройник+компенсатор.
zaksofon - специалист
Благодаря, сега разбрах! Значи трябва да използвам двете части... И да поизкъртя още малко, за да имам достатъчно тръба за рязане и пространство за работа. Но няма лошо, много полезен съвет. Благодаря, още веднъж!
radius - майстор
Може да постигнеш този ефект и с муфа, но за тръба в пода не бих разчитал.
zaksofon - специалист
Да, и аз си мислех за муфа, но посоката на течение на водата, ще е през муфата. т. е. - там тръбите ще са свързани в обратна посока и да не стане теч от там. А иначе, въпросният под, е пода на лятната кухня на двора, която преустройвам в парно/работилничка/апартамент за кучето.
chapara - майстор
Може да нагрееш тръба фи50 на по голямо разстояние и да я разтегнеш, тогава ще намали фито, въпрос на решение, и след натикването духаш с топъл въздух вътре в тръбата, а тя се отпуска и връща фито, колкото позволи външната тръба, дано си разбрал идеята :wink:

Тема "Как да се включа в тръба ф50, бетонирана." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: