• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
съб окт 13, 2018 7:38 pmtsenkov написа:
Подобна глупост не очаквах, ама от чирак какво да очакваш.... 21век и каменна мелница?
А пък аз очаквах точно такава тъпа реакция от фатмак. :lol: На всички мелници мелещите елементи им казват каменни. А дали са от Врачански камък, или Ивайловградски, или друг, не е важно. Може пък и да са метални, знам ли? Най вероятно са от карборунд, който едва ли го е имало преди 21 века :lol: :lol: :lol: Но от къде ф...ка ще знае за това? За него е важно да плюе.....
Virtex - майстор
Мда, той и tsenkov вероятно е останал някъде...сега е модерно да се връщат 'старите' и 'оригинални' рецепти, включително и каменни мелници. Друг е въпроса колко са полезни.
Чираче - майстор
Тая вечер зърното пристигна. И пробвахме мелницата. За 45 минути смля с перфектно качество 10 кг брашно. Ако някой желае прясно смляно брашно от Лимец, или зърно, да ми пише на ЛС.
LazarGanev - "Велик майстор"
Чираче, каква е цената на полученото брашно?
Чираче - майстор
Цената е доста под средната, за която се търгува по интернет. Който има интерес, на ЛС.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, хубава работа, толкова ли е тайна?
hidrazin - майстор
съб окт 13, 2018 10:10 pmЧираче написа:
А пък аз очаквах точно такава тъпа реакция от фатмак.
Ама сериозно ли е фатмак? Подозирах, ноооо... :?
При мен бяха в изобилие и ги използвах за SMS-и ...
По темата - кво толкова те притеснява тоя фураж?
Все пак ще го кльопат животните, не хората.
Хората нормално консумират храна, не фираж... :-D
:partyman:
tsenkov - специалист
Само че чирака го продава на хора! Пък и не само той. Поредния боклучав ПРОДУКТ създаден от рекламата. И наче и на двамата пздрави от Любо Пенев!
stilnik - специалист
нед окт 14, 2018 9:27 pmЧираче написа:
Тая вечер зърното пристигна. И пробвахме мелницата. За 45 минути смля с перфектно качество 10 кг брашно. Ако някой желае прясно смляно брашно от Лимец, или зърно, да ми пише на ЛС.
Това голяма мъка ще е . Близо 13кг/час!!! С каква ли цена ще излезе брашното? С тази мелничка най вероятно можеш да си приготвиш брашно за в къщи , но не и за пазара.
Чираче - майстор
пон окт 22, 2018 10:03 pmstilnik написа:
[Това голяма мъка ще е . Близо 13кг/час!!! С каква ли цена ще излезе брашното? С тази мелничка най вероятно можеш да си приготвиш брашно за в къщи , но не и за пазара.
Въобще не представлява проблем времето за мелене. Мелничката мели половин час, и половин час почива за охлаждане на двигателя. Големите мелници оскъпяват брашното от дребния производител с 1 лв/кг брашно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Машина за лющене на Лимец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: