• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Инж. Боян Витлямов - специалист
Между другото Рекс вече свикна да спи на вън.На четвъртия ден спря да плаче.Горе долу е тих през цялата нощ.От време на време дори спи вътре в къщата.Проблемът е през деня.Лае жестоко по всичко дет мърда.За това му поръчах електронен нашийник за обучение с вибрация,звук,светлина и лек електрошок,управляващи се с дистанционно до 300-500м обхват.С надеждата чрез него да го дресирам.Да не взема храна от чужди хора,да не лае прекалено,особено по деца и велосипедисти.
Между другото,незнам какъв е проблема на форума,но само като превключа на изглед ,,old'' виждам снимките в темите?

П.п. Пропуснах да кажа,че когато бях стигнал до средата на стената с ламперията,зегето ми започна да издава отвратителен звук.
Купих го преди месец марка райдер полу-професионално с 3 години гаранция.Понеже съм бил сервизен техник на електроинструменти се сетих,че ако го занеса за гаранционен ремонт може и 2 седмици да ме забавят.За това го разглобих(нямаше гаранционни лепенки)и видях ,че предият лагер на ротора беше хвърлил съчмите.На работа имам всякакви лагери,скоби за тях и удобства,за това запалих совалката(колата ми citroen xantia 2.0HDI exclusive) и запраших на там.Извадих остатъците от стария,набих нов и се върнах.Сглобих го и продължих работа.Но загубих доста време и успях само да довърша стената.Утре продължавам :)
nikolov333 - майстор
От долния край към пода, помисли как да е без хоризонтални дъски или накови ивица от поцинкована ламарина, защото дъската ще задържа дъждовните капки и след време да започне да гние.
Инж. Боян Витлямов - специалист
Да и аз си го помислих.Но понеже ламперията има централни вдлъбнати линии си мисля дали пролуките които се получават не са достатъчни за да се оттича водата между пространството между тях и надлъжната дъска
Инж. Боян Витлямов - специалист
Вчера и днес свърших още работа по къщата.Наредих и другата стена,предната,задната и тавана.Вече дойде време за конструкцията на покрива.Все още не мога да реша какви размери да бъде.Май тези пропорции като на последната снимка стават,като дължината стърчаща под нивото на тавана ще бъде колкото стърчи напред (около 30см.).Чудя се и дали този вариант ще стои добре или да отдалеча гредите от тавана и да си получи стряха около 20-30см.Но пък е по-сложно за изпълнение.
Днес пристигна и електронният нашийник.Чудесна работа върши! Кучето ми спря да лае като обезумяло на всичко.Ще го използвам и за да го науча да не взема храна от никой.Основно за обучението му ползвам функцията вибрация на най-силното ниво,а в редки случаи прибягвам и до електрошока,но на най-слабото ниво.На най слабото ниво само го гъделичка,но на силното пробвах на себе си,направо ми изтръпна пръста :-D .Интересното,че в комплекта има глим лампа,но явно е само за диагностика.Защото като я вържа на двата електрода от нашийника,присветва,но ток не се усеща защото шунтира напрежението до нивото на което се запалва.

Прикачен файл

IMG_20180420_192849.jpg

Прикачен файл

IMG_20180421_141359.jpg

Прикачен файл

IMG_20180421_155844.jpg

Прикачен файл

IMG_20180421_183325.jpg
Инж. Боян Витлямов - специалист
Не издържах на изкушението,исках да видя и от вътре как изглежда входния овал :-D

Прикачен файл

IMG_20180421_183619.jpg
IMG_20180421_183619.jpg (58.21 KиБ) Видяна 1900 пъти
Andri01 - майстор
"...Ще го използвам и за да го науча да не взема храна от никой...." това за съжаление е невъзможно. каза ми го човек,инструктор на полицейски кучета. Правили са експеримент при тях-оставено само кучето,подхвърлена храна от чужд човек: оглеждало се,обиколило 4-5 пъти салама и накрая го е изяло. Кучето лае и си пази периметъра/ двора/.Извън него,трябва да е със водача си /собственика/.
Чираче - майстор
Инж. Боян Витлямов написа:
След това наредих ламперията.От горния и от долния край където се виждат видиите и основите на къщата, ще има надлъжно разположени дъски от същата ламперия,които ще ги скрият.
Никъде не казваш дали си обработвал ламперията срещу дървояди и гниене от влага. Добре би било поне с безир да се обработят преди монтажа.
Инж. Боян Витлямов - специалист
Ако е невъзможно да се научи да не взема храна,поне да е малко по тих,за да няма повод някой да се опита да го трови.
На края ще мина ламперията с безир и от горе с подходящ лак с по-тъмен отенък.
Andri01 - майстор
За по-тих,мисля,че не си прав. Просто с този нашийник,ще стане страхлив. Моя лае по мотори,колелета и коли минаващи край двора. И една комшийка мрази,но я хванах да го замерва през оградата с камъни. Но все пак е куче,това му е ролята в живота ,но и зависи какви съседи имаш. Около мене са 4-ма с кучета и нямаме проблеми. Е,то и тъмнозелени не се навъртат тука ,де.
Инж. Боян Витлямов - специалист
Ами целта ми е да е малко по-умерен.И вече е добре.Прилайва от време на време и така трябва.А преди беше жесток лай по всичко.Едва ли за един ден се е научил от нашийника,но определено помага.Може би допринесе много и това,че вече почти постоянно е на двора и свиква с дразнителите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Къща за куче Немска овчарка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: