• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolov333 - майстор
Това щях да ти казвам и аз.. имах един стар военен сандък от руски боеприпаси, дето го ползвах за кучешка колиба на язовира.. Откраднаха го, ама или са били двама или някой тъп и як. Тежеше, все едно боеприпасите са си още вътре в сандъка.. :-D :lol: :lol:
Инж. Боян Витлямов - специалист
Вече трета нощ оставям кучето вързано на двора.Първата вечер беше безсънна за нас,кучето и комшиите може би :)
Втората и третата вечер една идея по-добре.Много е привързан и направо плаче като е сам на вън.Но проблема е,че не влиза да спи в къщата.Спи на земята и ме е страх да не премръзне,защото вчера сутринта беше унил и имаше температура май.Преместих къщата по близо до нашата и точно до мястото дето ляга,но пак не спи в нея,а пред нея.Иначе влиза от време на време,но само за да пие вода,понеже нарочно я сложих вътре.И сега не съм сигурен дали просто не му е студено за да влиза или нещо не му харесва.Няколко пъти също го засякох как влиза, прави крачка на вътре и веднага излиза.Как да го накарам да разбере,че трябва да спи отделно от нас и ,че вътре в къщичката ще му е много по топло и удобно от земята пред нея ?
Djack - специалист
Нищо му няма, нормално е, ще свикне! Извади водата навън, за да не намокри пода и допълнително да не иска да влиза! Като завали ще влезе! Просто сте го отделили късно!
Чираче - майстор
Инж. Боян Витлямов написа:
Вече трета нощ оставям кучето вързано на двора.Първата вечер беше безсънна за нас,кучето и комшиите може би :)
Втората и третата вечер една идея по-добре.Много е привързан и направо плаче като е сам на вън.Но проблема е,че не влиза да спи в къщата.Спи на земята и ме е страх да не премръзне,защото вчера сутринта беше унил и имаше температура май.Преместих къщата по близо до нашата и точно до мястото дето ляга,но пак не спи в нея,а пред нея.Иначе влиза от време на време,но само за да пие вода,понеже нарочно я сложих вътре.И сега не съм сигурен дали просто не му е студено за да влиза или нещо не му харесва.Няколко пъти също го засякох как влиза, прави крачка на вътре и веднага излиза.Как да го накарам да разбере,че трябва да спи отделно от нас и ,че вътре в къщичката ще му е много по топло и удобно от земята пред нея ?
Кучетата са много умни животни. В момента то изживява психологически стрес, чувства се объркано и отхвърлено от стопаните си. Чуди се защо е наказано, като е било обгрижвано и обичано. Вероятно сте забелязали, че плаче със сълзи. Очите му са помътнели и вече нямат предишния блясък. Не знам какъв съвет бих дал. Ако не върнете предишния му начин на живот, в скоро време може да го изгубите. Независимо, че сте му направили всички удобства.
lektora - специалист
Чираче написа:
Инж. Боян Витлямов написа:
Вече трета нощ оставям кучето вързано на двора.Първата вечер беше безсънна за нас,кучето и комшиите може би :)
Втората и третата вечер една идея по-добре.Много е привързан и направо плаче като е сам на вън.Но проблема е,че не влиза да спи в къщата.Спи на земята и ме е страх да не премръзне,защото вчера сутринта беше унил и имаше температура май.Преместих къщата по близо до нашата и точно до мястото дето ляга,но пак не спи в нея,а пред нея.Иначе влиза от време на време,но само за да пие вода,понеже нарочно я сложих вътре.И сега не съм сигурен дали просто не му е студено за да влиза или нещо не му харесва.Няколко пъти също го засякох как влиза, прави крачка на вътре и веднага излиза.Как да го накарам да разбере,че трябва да спи отделно от нас и ,че вътре в къщичката ще му е много по топло и удобно от земята пред нея ?
Кучетата са много умни животни. В момента то изживява психологически стрес, чувства се объркано и отхвърлено от стопаните си. Чуди се защо е наказано, като е било обгрижвано и обичано. Вероятно сте забелязали, че плаче със сълзи. Очите му са помътнели и вече нямат предишния блясък. Не знам какъв съвет бих дал. Ако не върнете предишния му начин на живот, в скоро време може да го изгубите. Независимо, че сте му направили всички удобства.
Абсолютно съгласен с горното !!!
А и по добре да имате куче, което да пази Вас и къщата ... а не двора [-X
nikolov333 - майстор
Кучетата са адаптивни животни, а и той още се учи, така че според мен ще свикне.. Това, че не влиза в къщата не е голям проблем. Моята кучка на язовира си спеше целогодишно на поляната и се криеше в къщата само от слънцето и дъжда. Иначе трябва да му обръщате внимание и да се дресира на команди.. много важно е да можеш да го спреш с команда когато се налага, примерно за да не изкочи на улицата пред някоя кола!
Инж. Боян Витлямов - специалист
Да, точно така си мисля и аз,че си мисли че е отхвърлено и наказано.Нормално е.В сравнение с първия ден на втория и третия само от време на време прилайва жално за нас.Така,че въпрос на време е според мен да свикне.А и за него е много по-добре да е на двора,все пак е голямо по размери куче и не върви цял ден да стои вътре и да разчита само на разходка.Стараем се доста не чувства отхвърленост.През деня е цял ден пуснат и получава много внимание и любов.Както свикна с нас като го отделихме от майка му и баща му,така ще свикне и на вън.Забелязвам,че тази порода са изключително привързани към стопаните си. На пример когато отида до магазина на 50м от вкъщи е,ме преследва от вътрешната страна на двора до където може да стигне и остава там с поглед вперен в мен докато се върна.Също ако види,че цялото семейство излизаме се побърква и търси и най-малката възможна пролука в оградата и със всичка сила се мъчи да се промъкне на вън при нас.Надявам се като поотрасне малко да поулегне и да нещата да си дойдат на място.Все още е лапе,нормално да прави всичко възможно за да си постигне неговото.Много ми е жал като го чуя нощем как скимти за нас,но знам,че ако сега се пречупя после ще е още по-трудно да го науча.
lyubohar - майстор
Да,кучетата са доста по умни отколкото си мислим.
Моята шпаньолка на 15г. с диабет,глуха и сляпа,в стаята,врата към балкона,той остъклен и затворен.
На 15м.на паркинга сина ми се прибира с колата.Тя хуква до входната врата и почва да скимти.
И досега не мога да си го обясня.Не е свързано с час.
Та за вашето куче-ами няма начин да не свикне.Трябва си малко твърдост,че се възползват от любовта ни.
Мен ме притеснява близоста на улицата и недоброжелателни хора.
Инж. Боян Витлямов - специалист
Чаках да купя ламперия и стиропор за външните стени.Вчера взех ламперия тип вагонна шарка(любимата ми) и днес започнах.
Първо пробвах да го режа със зегето на много бавни обороти,но станах целия в стиропорен сняг :-D ,за това взех обикновен кухненски нож,понеже ме мързеше да търся макетно ножче и го нарязах.Ето го сложен на стената на къщата:

Прикачен файл

IMG_20180419_165604.jpg
Инж. Боян Витлямов - специалист
След това наредих ламперията.От горния и от долния край където се виждат видиите и основите на къщата, ще има надлъжно разположени дъски от същата ламперия,които ще ги скрият.

Прикачен файл

IMG_20180419_204806.jpg
IMG_20180419_204806.jpg (84.52 KиБ) Видяна 2067 пъти

Прикачен файл

IMG_20180419_204849.jpg
IMG_20180419_204849.jpg (76.71 KиБ) Видяна 2067 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Къща за куче Немска овчарка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: