Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам проблем, който не мога да разреша повече от година и половина и ви моля за съвет! Става въпрос за влага , която изби на стена в коридора, която граничи с банята. Наложи се изкъртим плочките в банята за да видим какво случва. Оказа се , че няма спукана тръба, а конденз на тръбата за студената вода. На тази стена в банята е единствено мивката. Изолирахме тръбата с пяна, но влагата по стената в коридора продължава. Моля Ви дайте съвет!
torbalan - Дървен философ
Да не идва от съседа отгоре?
Само от конденз да избие през стената - силно се съмнявам.

Предполагам, че за апартамент става дума. Виж какво е положението над теб.
torbalan написа:
Да не идва от съседа отгоре?
Само от конденз да избие през стената - силно се съмнявам.

Предполагам, че за апартамент става дума. Виж какво е положението над теб.
Да , става въпрос за апартамент. Влагата избива на двайсет - трийсет сантиметра от пода. Избива на петна и започва да лющи мазилката.
Antonii - майстор
Ако тръбата е замазана в стената няма как да кондензира влага по нея. Влагата евентуално ще кондензира на повърхността на стената. Другото си е теч, може и да не се вижда, просто да сълзи.
Ако прави капка на секунда, това са си около 2-3литра на денонощие, които просмукани в стената не са малко.
muhala - майстор
Първо от къде ще дойде тази влага, за да кондензира по тръбата ?!?
Според мен проблема ви идва от някоя подова фуга в банята, най-вероятно тази между пода и стената.
torbalan - Дървен философ
muhala написа:
...
Според мен проблема ви идва от някоя подова фуга в банята, най-вероятно тази между пода и стената.
Ако е само 20-30 см. над пода, това е най-вероятната причина. Другия вариант е да слиза от по-горни етажи... Но тогава ще има по цялата стена...
Duke_BG - специалист
комшията от долу убеден че при него няма проблем ме вика да видя как му избива вода на външната стена на банятя ( където и при мен и при него няма тръби). Оказа са че под ваната му има малко езерце - "майсторите" монтирали ваната не са направили първо плочки навсякъде а са монтирали ваната и са я обиколили с плочки.
kozl - майстор
Източника на влага може и да е теч от тръбите на канала. И понеже се писа, че на стената има мивка, има ли връзка м-у ползването на мивката и влагата?
За плочките и фугите писаха. То за това е много по-удачно до не се разчита на фугите за хидроизолация, а са се положи такава преди залепване на плочките.

Тема "конденз по тръбата на студена вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: