• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!

Искам да залепя тънка плоскост от гумирана пластмаса (тънка е като лист хартия). Въпроса ми е какъв вид лепило да използвам, защото с видовете, които вече опитах въпросната плоскост се деформира. Трябва ми някакъв вид контактно лепило, което да е прозрачно, да не е гъсто и в никакъв случай да не е много силно. Нещо съвсем обикновено, което обаче да не се смесва/разгражда материалите, които лепи. Какво е лепилото което е по обикновеното прозрачно тиксо или по етикетите? Нещо такова ми трябва. Благодаря на отзовалите се предварително!
ESPACE - майстор
Върху какво ще я лепиш тази гумирана пласмаса? И от коя страна ще я лепиш? Пробвай с обикновена тънка двойнозалепваща лента.
Ами тя и от двата края е еднаква, има лек слой гума, който явно е доста податлив. Ще я лепя върху пластмаса. Двойнозалепящата би свършила работа, но е дебела, а аз искам възможно най-тънко да е лепилото.
ESPACE - майстор
rubik777 написа:
Ами тя и от двата края е еднаква, има лек слой гума, който явно е доста податлив. Ще я лепя върху пластмаса. Двойнозалепящата би свършила работа, но е дебела, а аз искам възможно най-тънко да е лепилото.
Тази за хартия си е доста тънка, едва ли ще нанесеш по тънък слой лепило.
ESPACE написа:
rubik777 написа:
Ами тя и от двата края е еднаква, има лек слой гума, който явно е доста податлив. Ще я лепя върху пластмаса. Двойнозалепящата би свършила работа, но е дебела, а аз искам възможно най-тънко да е лепилото.
Тази за хартия си е доста тънка, едва ли ще нанесеш по тънък слой лепило.
Ахаа това е нещо, което може би не знам, ще потърся. А чисто информативно някой знае ли какво е лепилото, което се използва за етикетите за цени например, ако все пак ми се наложи? Това е нещо широко разпространено, едва ли е толкова специално, а аз не мога да разбера какво е.
joroantonov - специалист
Пробвай с тапицерско - лепи слабичко и е гъвкаво.
Lisko - майстор
И на мен първата ми мисъл беше за двойнозалепващо тиксо, но като не искаш,
пробвай с това за хартия дето го слагат в едни цилиндърчета тип червило.
lov - майстор
Явно материалите който се лепят са супер тайна. :lol:
Иначе сега мернах с шублера едно доста здраво двойно залепващо тиксо и излезе че е 0,08мм. :)
Lisko написа:
И на мен първата ми мисъл беше за двойнозалепващо тиксо, но като не искаш,
пробвай с това за хартия дето го слагат в едни цилиндърчета тип червило.
Пробвах с това - не държи много.
joroantonov написа:
Пробвай с тапицерско - лепи слабичко и е гъвкаво.
Виж за тапицерско въобще не се бях сетил - ще пробвам. Също с двойно залепяща лента за хартия може да опитам, въобще не съм предполагал, че има толкова тънки.

Благодаря за отговорите!
Lisko - майстор
lov написа:
Явно материалите който се лепят са супер тайна. :lol:
Иначе сега мернах с шублера едно доста здраво двойно залепващо тиксо и излезе че е 0,08мм. :)
;-)
Ако трябваше да залагаме, ей тъй на око, бих рекъл 0.1мм
  • 1
  • 2

Тема "Какво лепило" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: