Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
naskoooo4 - помощник
Имам Вида-4,която работи без проблем от 1979 г., само сменям набивки. Сега също работи, но след работа независимо колко часа е работила, ако я изключа за 5-10 минути и я включа отново, водата е паднала. Много лесно я хващам, но не бива да е така. От салника капи вода, една капка на 30-40 сек. А бях сложил нова набивка три пръстена , след това сложих още един, но водата продължава да капе. Възможно е оста на ротора да има драскотини и да има нужда от втулка или? Ръчната помпа, която е след отклонението за моторната помпа си има вода. Да не забравя да кажа, че смених ръчната помпа и е възможно
да не съм я завил достатъчно към тръбата. Ако е така възможно ли е да взема от там въздух. Очаквам съвети.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ти ли писна от тоя мазохизъм?
Чираче - майстор
Преди 19 г. една колежка се обърна към мен за помощ с такава помпа. Ходили при различни майстори без ефект. Преди две седмици се видяхме, и я попитах какво е станало. Не си спомня да е имало някакъв проблем от тогава.
vlax - майстор
Чираче написа:
Преди 19 г. една колежка се обърна към мен за помощ с такава помпа. Ходили при различни майстори без ефект. Преди две седмици се видяхме, и я попитах какво е станало. Не си спомня да е имало някакъв проблем от тогава.
Голям майстор си :lol:Тая ще замести циганката :lol:
Чираче - майстор
vlax написа:

Голям майстор си :lol:Тая ще замести циганката :lol:
Защо е тая ирония?
teon - специалист
...щото като си казал 'А' ,кажи и 'Б' :? ...
turbocharged - специалист
Чираче написа:
Преди 19 г. една колежка се обърна към мен за помощ с такава помпа. Ходили при различни майстори без ефект. Преди две седмици се видяхме, и я попитах какво е станало. Не си спомня да е имало някакъв проблем от тогава.
19 години без теч е повече от впечатляващо. Да не и е пресъхнал кладенеца на колежката за толкова време.
Чираче - майстор
turbocharged написа:
Чираче написа:
Преди 19 г. една колежка се обърна към мен за помощ с такава помпа. Ходили при различни майстори без ефект. Преди две седмици се видяхме, и я попитах какво е станало. Не си спомня да е имало някакъв проблем от тогава.
19 години без теч е повече от впечатляващо. Да не и е пресъхнал кладенеца на колежката за толкова време.
Колежката е на средна възраст, и едва ли и е пресъхнал кладенеца. :lol: А ако бях пожелал тогава, можеше и да проверя за пресъхване. :lol:

Иначе при ремонта на вала е набита втулка от неръждаема стомана. Вала е центрован по лагерните шийки перфектно, втулката е престъргана, шлайфана и полирана до блясък. На помпата е поставена графитна набивка "Меркел", на пръстени. Пръстените са опресовани както трябва, и впоследствие леко отпуснати. Помпата беше подвързана с вода, и пусната в работа за няколко часа. През това време салника беше регулиран така, че помпата да не среща съпротивление от натягането на салника, съпроводено с повишаване на температурата му и в същото време да няма никакъв теч на вода. В това състояние предадох помпата на колежката.
kozl - майстор
Имам стаж по лоени и графитни набивки, но при големи помпи. Не минава ли вода през тях докато се върти вала, започва да излиза пушек докато тръгне водата. та капането си беше в реда на нормалното.
Това, че има неръждаема втулка е от значение при помпи, които няма да се ползват дълго време. За случая е подходящо. Но как набивката не се прогаря :?
Чираче - майстор
kozl написа:
Имам стаж по лоени и графитни набивки, но при големи помпи. ...Но как набивката не се прогаря :?
Май не четеш какво съм написал. Не знам за твоя стаж, но моя е 32 г. ремонт на всякакъв вид помпи в АЕЦ и ТЕЦ. Беше една от дейностите ми.
Написал съм, че помпата е пускана с вода и регулиран салника преди да е пусната в кладенеца. Защото почти е невъзможно да се слиза в кладенеца за регулиране. Не задължавам никой да ми вярва, защото знам какво съм направил на практика.

Тема "водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: