• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте ,

Имате ли опит с инстлиране на инжекторен/ ежекторен хирдофор за сондаж с дълбочина 22 м и водем стълб 16 м.
http://hydrostab.com/bg/polivni-sistemi ... ydro-s/422
Монтирах го но дебита е доста малък принципно трябва да е 40 л / мин. , но определено е по-малко.
Има ли особености при инсталацията и дали може да се ползва при отворена система т.е. за свободно поливане в градината а не през капково напояване?

Благодаря предварително!
sian - специалист
Как замери че е по малко от 40 литра.
LazarGanev - "Велик майстор"
Определено не трябва да е 40л/мин. Ама съвсем определено! Определено си се объркал или са те заблудили яко. Трябва ти потопяема помпа!
sian - специалист
LazarGanev според параметрите 2400л/ч защо да се объркал.
По каталог ми дават 2400 л/ч . Момчетата от магазина ме насочиха към този вариант. Понеже сондажа ми е 22 м с воден стълб 16 м и Ф110.
И ми казаха, че този вариант би бил по-добър от потопяемата помпа. И сега когато е отворена системата едвам тече маркуча, а като затапя изхода хидрофора вдига 3 бара. Като отворя изхода хвърля на 20-25 м струя и намаля. Дали не съм сбъркал нещо при свързването, че упътването беше бом бок?
sian - специалист
Ежектора предполагам правилно е свързан. Нарисувай един чертеж....
LazarGanev - "Велик майстор"
2400л е максималния дебит (при нулева височина), а 25м е максималната дълбочина на засмукване при почти нулев дебит. Така се дават параметрите на помпите, няма как да имаш и двете едновременно. Би трябвало производителят да даде H-Q диаграма, за да се види на каква височина какъв дебит може да осигури помпата. Това остатъчно налягане 3 бара при нулева височина трябва да е 6 бара
Последна промяна от LazarGanev на пон апр 30, 2018 1:16 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
moricone17 написа:
И ми казаха, че този вариант би бил по-добър от потопяемата помпа.
Е това няма как да е вярно. Предимството на ежектора е само, че може да вади вода от над 8м

всичко друго е минуси. Много минуси!

Това е една от помпите с най-ниско КПД. Връщаш голяма част от водата в сондажа за да изпомпаш минимално количество вода.

И моя съвет е купи си потопяема помпа, а тази я ползвай без ежектора ( дълбочина на засмукване да е до 7.5м)
Успехи!
Е да ама ме насочиха точно към тоя вариант понеже сондажа ми бил нов не е ясно дали бил чист и се рискувало с потопяема помпа понеже абразивните частици разбивали помпата.

Значи да разбирам, че ако искам да поливам свободно без да ползвам капково напояване е добре да си сложа една потопяема помпа и всичко ще е окей!
шоп - майстор
@moricone17
хубаво е преди да се направи решение за покупка, клиента да е информиран.

От сондаж до сондаж-огромна разлика. Има нови сондажи, които в 1м3 вода съдържанието на твърди частици е по-малко от 50 годишен сондаж.

Вашият сондаж колко гр./м3 твърди частици вади?
Сигурно не сте замерили, а продавачите хептем по инерция лакардии разтеглят.

За всяка болка си има лек, но вие питате след като ст направили покупката. Малко каруцата стои пред коня.
Иначе има евтини китайски и руски помпи, които могат да прочистят един сондаж. След две години можете да прежалите 40-60-80 лв, които сте дали за тях, а може и още дълги години да работят. ( една винтова китайка 6 година се мъча да я изгоря...цена 68лева)

За мен качествените потопяеми помпи на прилични цени в БГ са немските и италианските. Всяка помпа в тех. и характеристика пише до колко гр. тв. частици на м3 може да работи.
Успехи!
  • 1
  • 2

Тема "Инжекторен хидрофор / Ежекторен хидрофор/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: