• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това, което можеш да направиш е да сложиш 6м смукател без ежектор и да пуснеш помпата близо до водата окачена на въже и да я ползваш. Вярно, че няма да можеш да източваш всичките 16м воден стълб, но то зависи колко е дебита - може да се окаже, че тази помпа изобщо да не може да го източи. Задължително си сложи електронен пресостат, най-малкото заради защитата от работа на сухо.
Обмислям да върна хидрофора и да го заменя за потопяема 75 мм / 0,55 kW от линка и смятам че бих си решил въпроса.
http://hydrostab.com/uploads/files/ed32 ... eaec2a.pdf
шоп - майстор
@moricone17, да ти кажа честно аз не бих взел нищо от човек/фирма/търговец, който вечнъж не ми е свършил работа или подвел.

Да купиш помпа без Н/Q характеристика, диаграма за КПД, пълна тех. характеристика и т.н. си е като да купиш котка в чувал :-D

Дори не видях каква е помпата: винтова, вибрационна, центробежна, стъпална, колко стъпална, колко гр. на м3 твърди частици, производител, цена, гаранция... Колко метра кабел... От какъв материал е вала, колелата, уплътнението?

Успехи и дано направите добрия избор :idea:
milen56 - специалист
Ще ти кажа аз какво направих при един от сондажите ми. Сондажа е 36м.ф220мм, огледалото ми е на 7м. До тръбата изкопах шахта 2.5м и направих дупка в тръбата и пуснах две смукателни тръби, едната е за помпа 600W в момента (преди беше Вида, но ми писна с тея лоени набивки) и е 10м., другата е за хидрофор и е 15м. Ако можеш да смениш хидрофора за потопяемата помпа ще е по-добре.
  • 1
  • 2

Тема "Инжекторен хидрофор / Ежекторен хидрофор/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: