• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nеwage - специалист
Да ви покажа каква система си спретнах, да полива градината с поливалки, когато съм на къмпинг - с четири клапана за перални, таймер и малко фантазия + CorelDraw... Днес ще го свържа. Проектирал съм я да е водоустойчива.
Поддържа 4 зони, които могат ръчно да се превключват. Като я свържа и тествам ще добавя още снимки.

Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от nеwage на ср май 02, 2018 7:54 pm, променено общо 4 пъти.
Andri01 - майстор
Штт,не казвай,че ползваш клапани от пералня,че тука има един дето ще те изкара най-големия глупак! Защото ...било много опасно :) :) А иначе,и аз съм с такива-6 бр. и платка за управление от РС.
vlax - майстор
Поздравление за ентусиазъма,но само с ентусиазъм не става.
За клапаните няма да коментирам. :-D
Що ми се струва/последната снимка/ ,че филтъра/дисков/ си го вързал на входа на помпата или ме лъже зрението?
nеwage - специалист
Готово, добавих още две снимки от днес. Тестовете минаха успешно, работи отлично. Ще ми се да има управление на всеки канал, защото доматите имат нужда от по-малко вода от граха. Но това ще е при версия 2.0 с процесорно управление. Засега ръчно.

За филтъра - нали винаги се слага преди помпата?
Последна промяна от nеwage на ср май 02, 2018 8:30 pm, променено общо 4 пъти.
Andri01 - майстор
Платката ми към РС е "USB timer" 12 канала,изход релета. Всеки канал се настройва самостоятелно.
nеwage - специалист
Andri01 написа:
Платката ми към РС е "USB timer" 12 канала,изход релета. Всеки канал се настройва самостоятелно.
Нещо такова ли е: https://www.aliexpress.com/item/Smart-H ... 17899.html
Duke_BG - специалист
само гледай да не забравиш изключени и четирите клапана че ще има тема "къде да си пренавия помпата "
vlax - майстор
Въздържах се да пиша по темата,защото тука има баш специалисти по помпите и капковото и очаквах,че те ще се включат.Но тъй като те не се намесват и виждам,че работите вървят в грешна посока,подчертавам според мен грешна ,реших да дам и мойте 5 стинки.
nеwage написа:
За филтъра - нали винаги се слага преди помпата?
Не знам къде си го чел,но аз моя съм го сложил на изхода.
Кой според теб ще филтрира остатъците от ръждата от корпуса на помпата,предполагам че е от чугун.Това всичко ще се набие с времето в цедките на клапаните от перални ,които не са предвидени за продължителна работа и конструктивно за тази цел и в и капкообразувателите.
Duke_BG написа:
само гледай да не забравиш изключени и четирите клапана че ще има тема "къде да си пренавия помпата "
При затворен изход на помпата,тя работи в облекчен режим.
С този филтър отпред само ще затормозява помпата.
Нека баш специалистите се изкажат, :partyman: от мен
  • 1
  • 2

Тема "Система за автоматично поливане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: