Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
како, видеото от подписа ти е с отвратително сбъркани пропорции.
Ето една версия с верни:
https://www.youtube.com/watch?v=dY3VdjZRdXE
:partyman:
Благодаря!!!
Hursa - майстор
Мисля, че вертикално отваряне с плъзгане ще е по добро решение, като уплътняване и фиксиране не е необходимо. Ако се направят подходящи "козирки" в долния край, дали ще се научи да я отваря.
gogo7777 - майстор
Може и да се научи някога. :)
Аз ако бях на местото на котарака, щях да мяуча "на умряло" докато не ми турят модерна вратичка с чип и нашийник, както споменаха по-горе. :wink:
Hursa - майстор
Особенно ще се зарадва на нашийника :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Hursa написа:
Мисля, че вертикално отваряне с плъзгане ще е по добро решение, като уплътняване и фиксиране не е необходимо. Ако се направят подходящи "козирки" в долния край, дали ще се научи да я отваря.
Не разбрах. Картинка някаква, моля
Hursa - майстор
Ами доста за чертане е. А се съмнявам в идеята :). Мисля от две поликарбонатни плоскости от двете страни на платното на вратата. Ограничени като направляващи от пласмасови "П"-образни профили. Двете поликарбонатни плоскости захванати долу от хоризонтална плоскост образуваща козирки отвътре и отвън за да може да надига "вратичката" с глава когато се промушва. Но трябва малко да се укрепи конструкцията с две малки ребра между двете вертикални плоскости, за да стане "монолитна". И да се обмисли уплътнението с "четки", ако е необходимо. По груби сметки ще тежи под 100 грама. Но може би трябва да се улесни плъзгането.
gnt69 - майстор
n_a написа:
Нямаш грижи с научаването. Пускаш котката три пъти отвътре навън и после три пъти отвън навътре и е научена. Аз ползвам ТАКАВА от 7-8 години и само първия път ги насочвах и се научиха няма чипове. Чужди котки не влизат щото не могат да разберат как става номера.Иначе благодат, няма котешки тоалетни ходят по нужда навън и живеят като царчета. Хапват и бягат навън лятото. Зимата само ходят по нужда навън че студено. Тая ми е втора вратичка че първата роди, голамото черно и то се пробва да влезе ама му голяма главата.
Прикачен файл:
бранко.jpg
Ако искаш звънни и ела да видиш как работи.
lov - майстор
Hursa написа:
Мисля, че вертикално отваряне с плъзгане ще е по добро решение, като уплътняване и фиксиране не е необходимо. Ако се направят подходящи "козирки" в долния край, дали ще се научи да я отваря.
За котка не знам но имах куче което се беше научило и резета да отваря че и вратата към него. Иначе във хода си имаме един домашен любимец. Казвам на входа защото познава всички и им се радва, макар че си има стопанин и той се грижи доста добре за нея. Та тя научи всички да си заключват вратите защото ги отваря. :lol:
Hursa написа:
Особенно ще се зарадва на нашийника :)
Та същата си е винаги с нашийник и каишка за бълхи през цялото лятото. Та научават се. Между другото на запад е нормално да видиш човек с котка на повод изведена на разходка. А за една порода това даже е задължително и само това ме е спирало да не си взема такава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Hursa написа:
Ами доста за чертане е. А се съмнявам в идеята :). Мисля от две поликарбонатни плоскости от двете страни на платното на вратата. Ограничени като направляващи от пласмасови "П"-образни профили. Двете поликарбонатни плоскости захванати долу от хоризонтална плоскост образуваща козирки отвътре и отвън за да може да надига "вратичката" с глава когато се промушва. Но трябва малко да се укрепи конструкцията с две малки ребра между двете вертикални плоскости, за да стане "монолитна". И да се обмисли уплътнението с "четки", ако е необходимо. По груби сметки ще тежи под 100 грама. Но може би трябва да се улесни плъзгането.
Моля те, хвани молива и грубо скицирай, че явно съвсем съм затъпяла. Няма да мога да спя от любопитство какво е "Двете поликарбонатни плоскости захванати долу от хоризонтална плоскост образуваща козирки отвътре и отвън..да се укрепи конструкцията с две малки ребра между двете вертикални плоскости"
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gnt69 написа:
Нямаш грижи с научаването.
Няма да имам никакви грижи с научаването. Искам да могат да се прибират в остъклената тераска на зима. И да мога да ги пускам навън с отваряне само на една врата, пак на зима. Сега си скачат през горния прозорец и се прибират през долния прозорец. Все през мрежите избити от предишна котка :-)

Тема "Вратичка за котка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: