Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gnt69 - майстор
n_a написа:
gnt69 написа:
Нямаш грижи с научаването.
И да мога да ги пускам навън с отваряне само на една врата, пак на зима. Сега си скачат през горния прозорец и се прибират през долния прозорец. Все през мрежите избити от предишна котка :-)
Ето ТОВА намерих. Разпробиваш отвори на квадрат 15х15 сантиметра. Режеш прецизно и на изрязаното парче монтираш двупосочни панти. После с някакъв райбер или резе решаваш кога да ги пускаш кога да не ги пускаш. :partyman:
Hursa - майстор
Мисля, че вратичка с вертикално отваряне ще изолира значително по добре. Но се опасявам дали ще се затваря добре след отваряне, макар че може допълнително да се отежели в долния край.
Прикачен файл:
к.jpg
к.jpg (16.33 KиБ) Видяна 1200 пъти
Оранжевото П-образни алуминиеви или ПВЦ профили. Отляво само "вратичката" в профил и вид отгоре - от поликарбонатна плоскост - 4 или 6 мм. Но трябва да се "сглоби" (или лепи) окончателно директно на отвора. Ако около отвора, паралелно на водачите и отгоре, отвътре и отвън, се залепят "четкови" уплътнения, така че плоскостите да се движат по тях, като и на долния край на отвора се поставят две паралелни уплътнения, ще изолира доста добре, според мен.
gogo7777 - майстор
Прикачен файл:
1313.jpg
1313.jpg (23.86 KиБ) Видяна 1192 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Hursa написа:
...вратичка с вертикално отваряне ....
Ясно. Обаче, забрави за такова нещо. Ще му закачи някакъв боклук котката, даже косми ще блокират всичкото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gogo7777 написа:
...чакам...
Какво ще направим, нищо няма да направим. До на зима, котките ще са свикнали да се стискат :-) и да излизат с попътния вятър
jgt - специалист
n_a написа:
gogo7777 написа:
...чакам...
Какво ще направим, нищо няма да направим. До на зима, котките ще са свикнали да се стискат :-) и да излизат с попътния вятър
Я се стегни! Мож' го направи бързо и лесно, онова люлеещото се. Стига чака котките да се научат. Очаквам да си перфектна.
Hursa - майстор
n_a написа:
Ще му закачи някакъв боклук котката, даже косми ще блокират всичкото.
Е и аз не смятам идеята си за много добра. Но котка да търпи боклук, който и се е лепнал, не съм виждал :)
gogo7777 - майстор
jgt написа:
Я се стегни! Мож' го направи бързо и лесно
Прикачен файл:
Whiskas.jpg
Whiskas.jpg (32.14 KиБ) Видяна 1107 пъти
gogo7777 - майстор
Прикачен файл:
kotarakat-v-chizmi-puss-in-boots-2.jpg
kotarakat-v-chizmi-puss-in-boots-2.jpg (11.7 KиБ) Видяна 1100 пъти

Тема "Вратичка за котка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: