Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Зкупих си такава горелка в комплект с газова бутилка Multigaz 300 от Баухаус. Въпросът ми е дали може да се използва с МАPP газ? Резбата на бутилката с
МАРР газ е същата 7/16. Благодаря!!!
romanpm - майстор
Бутилката е с втечнен газ пропан-бутан и налягането е малко , но природния е си е газ под налягане примерно 150 бара :wink: има вероятност от експлозия :xplode: защото бутилката няма да издържи [-X
krasi92 - майстор
Тои човека има пълна бутилка и за нея не пита.Може би го притеснява температурата на горене.Сппоред мен би трябвало да работи горелката и с този флакон.
шоп - майстор
romanpm написа:
Бутилката е с втечнен газ пропан-бутан и налягането е малко , но природния е си е газ под налягане примерно 150 бара :wink: има вероятност от експлозия :xplode: защото бутилката няма да издържи [-X
Че кой говори за компресиран природен газ?
МАРР газа също е втечнен и е в същата бутилка като флакон от дезедорант.
Просто % съставки във флакона са различни с цел по-висока температура.

Би трябвало да може, но на горелката трябва да пише работните температури.
Благодаря!
https://bauhaus.bg/gorelka-zapoyavane-R ... Piezo-1950
Това е горелката - дават и максимална работна температура 1950 градуса, но не знам дали това е температура на пламъка , който развива горелката с този Мултигаз или е максималната температура, която издържа самата горелка. Ако е вторто, значи не става за МАРР газ, който развива темп на пламъка до 2300 градуса.

Тема "Газова горелка Rotenberg Profire 1950" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: