Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Jblaze - специалист
Имам пъзели залепени на гръб за шкафове 4мм (мисля, че се води HDF). Преди ги лепях с двойнолепяща лента към стената, но след време се отлепят и падат, а и се прецаква шпалковката. След това пробвах с летвичка 10х10 дълга 20-30 см, която залепям към гърба (използвах Ц200) и след това в нея с винтове за дърво хващам "ухо", което може да се закачи на стената с пирон. Този начин е супер, но се получава един разстояние между стената и пъзела (заради дебелината на летвата), което не ми допада. Затова и търся други идеи. За предпочитане да е с възможност за закачане на пирон.
Благодаря предварително! :)
Chefo77 - майстор
Вместо летвичка, на гърба защо не пробваш да залепиш с топъл силикон сатенена лента.
miliad - майстор
В рамка за картина. Прегледност и естетика.
Jblaze - специалист
Мерси за предложенията. Рамката за картина е супер, но идва скъпичко предвид, че има над 10 пъзела за окачване ;).
Ще тествам идеята със горещия силикон. Звучи ми супер :rock: .
Chefo77 - майстор
Не само горещ силикон. Него го използваш, за да залепиш лентата. Колкото по-дълга е залепената част, толкова по-добре. Не си и помисляй да лепиш с него директно фазера за стената, по-зле е отколкото с двойнолепящо :)
Jblaze - специалист
С известно закъснение споделям резултата. Залепих с горещ силикон тънко въженце (като това на таванен простор) на гърба на пъзела и след това въженцето го закачих на пирон на стената. Стана перфектно :).
plamen6703 - майстор
Дай да видим някой хубав пъзел :)

Тема "Закачане на пъзели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: