Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
radev13 - помощник
Здравейте, аз съм Радо. Реших да си направя Е-байк но не разбирам от ( волтове, вативе, ампери и т. н.). Въпроса ми е следния: Купих ел. мотор 24v 500 w 28.5A съответно и нужния контролер за управление. Колко Ah батерии трябва да взема за да издържат 4 - 5 или повече часа „каране”? Благодаря предварително.

П. П. Ще ви помоля, без негативизми. Благодаря.
shotik - майстор
Добре дошъл !
Има тема за електровелосипедите ,прочети , пиши там и изчакай за отговори и съвети

viewtopic.php?f=18&t=8597
plamen6703 - майстор
radev13 написа:
Здравейте, аз съм Радо. Реших да си направя Е-байк но не разбирам от ( волтове, вативе, ампери и т. н.). Въпроса ми е следния: Купих ел. мотор 24v 500 w 28.5A съответно и нужния контролер за управление. Колко Ah батерии трябва да взема за да издържат 4 - 5 или повече часа „каране”? Благодаря предварително.

П. П. Ще ви помоля, без негативизми. Благодаря.
Точен отговор трудно ще ти даде някой :) но примерно при скорост 20-25 км/ч около 8-10 Wh/km. това е от материала по математика за 5-ти клас :wink:
radev13 - помощник
plamen6703 написа:
radev13 написа:
Здравейте, аз съм Радо. Реших да си направя Е-байк но не разбирам от ( волтове, вативе, ампери и т. н.). Въпроса ми е следния: Купих ел. мотор 24v 500 w 28.5A съответно и нужния контролер за управление. Колко Ah батерии трябва да взема за да издържат 4 - 5 или повече часа „каране”? Благодаря предварително.

П. П. Ще ви помоля, без негативизми. Благодаря.
Точен отговор трудно ще ти даде някой :) но примерно при скорост 20-25 км/ч около 8-10 Wh/km. това е от материала по математика за 5-ти клас :wink:

Още повече ме обърка с това wh/km, нищо не ми говори а и 5-ти клас много отдавна го завърших. :yawinkle:
plamen6703 - майстор
Видях, че си се прехвърлил на правилното място, щом си минал отдавна 5-ти клас прочети цялата тема за електровелосипедите да си припомниш материала от 5-ти клас :wink: Ще трябва да споменеш някои неща и за "конфигурацията" на е-байк-а, че да може да ти се даде правилна насока за работа :)
Желая ти успех! :partyman:

Тема "Моля за малко помощ за Е-байк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: