Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
GTR
При боядисване на коридор вътре в къщата, кое се прави първо: Слагат се вратите и тогава се боядисва или първо се боядисва и тогава се слагат вратите?
Благодаря.
iliya_i - майстор
Зависи от вратите (PVC, MDF) и най-вече от касите им и первазите. Също и от отворите за тях.

Универсалното решение, при толкова неизвестни е първо вратите.
(нали не мислиш да ги махаш за следващото боядисване :? )
GTR
ср юни 27, 2018 11:04 pmiliya_i написа:
Зависи от вратите (PVC, MDF) и най-вече от касите им и первазите. Също и от отворите за тях.

Универсалното решение, при толкова неизвестни е първо вратите.
(нали не мислиш да ги махаш за следващото боядисване :? )
Mного благодаря. MDF ще бъдат вратите. И аз така чувам, че първо се слагали вратите и боядисването било чак накрая.
lyubohar - майстор
Ако имаш в предвид смяна на врати заедно с касите-първо се слагат вратите.
Може да се наложи малко да позапълниш някъде с гипс.
Купи добър нивелир и ходи след монтажниците на вратите и проверявай всички отвеси и хоризонтали.
И дали не се затварят сами.То в началото няма да се разбере,но като се разработят си личи.
И вече нищо не можеш да направиш.
Личен опит!
muhala - майстор
Аз пъро боядисах преди фирмата с вратите да ги постави.
Ако още не си боядисал провери с един мастар дали стената е права там, където ще легнат первазите, за да няма бау после.

БТВ: MDF врата ?!? Това колко ще тежи ?
chapara - майстор
Първо вратите, ако има луфт м/у перваза и стената, а то не може да няма, хартиено тиксо по перваза, акрилен силикон и след това боята. Облепването е два пъти - преди силикона и преди боята :wink:
gecata1059 - специалист
чет юни 28, 2018 4:46 pmchapara написа:
Първо вратите, ако има луфт м/у перваза и стената, а то не може да няма, хартиено тиксо по перваза, акрилен силикон и след това боята. Облепването е два пъти - преди силикона и преди боята :wink:
А защо облепване два пъти. Ако ще боядисва силикона не става ли с едно облепване. Или идеята е, ако има полепнал силикон по тиксото да не се разкъса при свалянето. :? :partyman:
vikentii - напреднал
И аз мисля, че първо трябва да се монтират касите, после да се "обърне", понеже със сигурност ще има луфт между касата и светлия отвор. Това включва подмазване или обръщане с гипскартон, алуминиеви лайсни по ъглите, шпакловане, шийтрок, търкане. Чак последно идва боядисването. Не виждам как може да се обърне поредността.
nikolov333 - майстор
То за моженето.. може, но усилията ще са почти толкова повече, колкото ще е броя врати..

Тема "Последователност поставяне врати и боядисване стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: