Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
zz_stefanov - майстор
Честно да ти кажа това с кабелите си се прави спокойно и в 200 годишна мазилка, правят се канали и се поставят в тях. На старата се събаря само тази част която бие на кухо, останалото се заздравява със шпалковка, можело е да се лепне гипскартон без профили. Гипскартона върху мазилка стеснява стаите.
Сега като си я съборила, всичко е възможно, но с повече труд и средства.
джудже - помощник
Прав сте за пушенето, но още не съм го решила за себе си твърдо, а и не съм от хората, които си обещават, че "от утре-край" и това утре никога не идва. Доста мнения чух вече ЗА гипсокартон, но "предимствата", които изтъкват са лека казано въздушни - "Гипсокартона не запечатва стената като пвцто", да, бе, като се залепи мрежата, после шпакловка, после грунд и след това латекса, хич не се запечатва... "На пвцто не можеш да сменяш цвета като ти омръзне", никога не съм наслагвала излишно боя, правила съм го, защото се е налагало, а не, че ми писнало от еди кой си цвят. Съществена разлика в цената също не намирам, та ако има други предимства, ще се радвам да науча.
шоп - майстор
@джудже,
гипскартон се лепи на гребен или на кюфтета директно върху мазилка или тухлена зидария. На скара се монтира когато зад ГП се монтира вата или пък стените са МНОГО криви.

Още веднъж подчертавам, че сте къртили излишно мазилката. Това е предполжение разбира се. Докато не качите снимки само си пишем празни приказки :idea:

Кабели и водопровод могат да се прокарат и в подовата замазка или в мазилката чрез копаене само на канал :)

ПВЦ ламперията е ОК за тавани и за мокри помещения. Иначе е компромис. Бие на кухо, лесно наранима е и силно ПОЖАРООПСНА! :idea:

Последното изобщо не кореспондира с пушенето.

И последно, ако е имало 8 см дебела мазилка на места, защо си мислите, че новата мазилка не трябва да е пак 8 см на места за да изправи кривините.

Успехи!
джудже - помощник
@джудже,
гипскартон се лепи на гребен или на кюфтета директно върху мазилка или тухлена зидария. На скара се монтира когато зад ГП се монтира вата или пък стените са МНОГО криви.
Това с "директно на стената" ми харесва като идея, че и без това стайчетата са малки, но за сметка на това имам огроооомен коридор, а не мога да си позволя прекрояване, защото е първи етаж, отгоре имам още три. Само за да отворя врата между двете стаи, пусках допълнително 3 колони в мазето и две между първи и втори етаж.Но...и това имам, можеше да е по-зле :)
джудже - помощник
И последно, ако е имало 8 см дебела мазилка на места, защо си мислите, че новата мазилка не трябва да е пак 8 см на места за да изправи кривините.

Успехи!
[/quote]

Аз не го мисля, но щеше да е добре поне мазилката да беше читава. Имам и още един въпрос - ако се полага гипсокартона директно върху станата, както казахте, каква е цената на кв. метър в готовност за латекс? Ориентировъчно, виждам, че сте от София и явно работите там.С материала имам предвид.
zz_stefanov - майстор
ср юли 04, 2018 6:49 pmджудже написа:
@джудже,
гипскартон се лепи на гребен или на кюфтета директно върху мазилка или тухлена зидария. На скара се монтира когато зад ГП се монтира вата или пък стените са МНОГО криви.
Това с "директно на стената" ми харесва като идея, че и без това стайчетата са малки, но за сметка на това имам огроооомен коридор, а не мога да си позволя прекрояване, защото е първи етаж, отгоре имам още три. Само за да отворя врата между двете стаи, пусках допълнително 3 колони в мазето и две между първи и втори етаж.Но...и това имам, можеше да е по-зле :)
Огрооомния коридор и аз го имах, 1/3 от него станаха на баня с тоалетна (които липсваха в къщата), другата част поема пералня и ще има голям гардероб/дрешник. Деленето при мен беше с итонг.
Помисли си, проектирай няколко варианта и ще видиш, че площта може да се оползотвори много рационално, така че да разтовариш стаите от натурии.
Това с кривите стени, старите къщи са такива, и в апартамента и на село един прав ъгъл нямам. :) маскират се нещата някак си.
Внимаваш плочките, дьошемето и подобни от къде да тръгват, кое няма да се вижда и кое ще се вижда. :)
джудже - помощник
Аз не го мисля, но щеше да е добре поне мазилката да беше читава. Имам и още един въпрос - ако се полага гипсокартона директно върху станата, както казахте, каква е цената на кв. метър в готовност за латекс? Ориентировъчно, виждам, че сте от София и явно работите там.С материала имам предвид.
[/quote]
Замлъкнахте нещо...въпроси и акъли може, ама като стане въпрос за цени, сякаш е държавна тайна... :)
EDI - майстор
99% от пишещите, вкл. и аз, хабер си нямат какви са цените, понеже си работят сами.
Делян - специалист
Пък и цената е като дъвка - може да се разтяга, раздува и пука до безкрайност :wink:

Мятай една мазилка пак, две ръце вар и готово - бяло, чисто и дезинфекцирано. А щом сте страстни пушачи - всяка пролет и есен варосвате пак.
джудже - помощник
пет юли 06, 2018 10:22 pmДелян написа:
Пък и цената е като дъвка - може да се разтяга, раздува и пука до безкрайност :wink:

Мятай една мазилка пак, две ръце вар и готово - бяло, чисто и дезинфекцирано. А щом сте страстни пушачи - всяка пролет и есен варосвате пак.
Ето ме отново след няколко месеца, почти бях забравила за питането ми, защото много вода изтече, но...след всичките ми колебания, имам чисто нова варова мазилка, по тертип и както "тати и мама казаха". Реших в крайна сметка да се вслушам в гласа на класиката. Доволна съм, мирише свежо, старото го няма с това, което носеше в годините, миризми, мазнини, наслагвания...Хамалогията беше доста, мръсотията и плескането също, но крайния вариант ми харесва.Ръчно шляпане на хоросана, вече почти няма майстори, които да го правят, моя беше от старата генерация, справи се не перфектно, но задоволително. Радвам се, че няма да бият на кухо стените, изолация вътрешна не предвиждам, защото както и преди споменах стайчетата са малки, но пък зида ми е 60 санта.Финасовите спънки бавят нещата, но като изплувам до приличен вид, може и да се похваля със снимки. И не на последно място, желая на всички вас много здраве, весели празници и още много години да трупаме опит и да помагаме кой където може и с каквото може! :) :) :) :partyman:

Тема "Здравейте, имам среднощно питане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: