Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Търсим решение на следния проблем: в кухнята на стара къща има каменна стена (ползваме естествения дувар), но тъй като е доста неравен, няма как да долепим кухненското обзавеждане плътно до стената. Остава поне 5см луфт между шкафовете и най-стърчащия камък. Не е вариант да се измаже стената - искаме камъните да се виждат нагоре, търси се решение само за уплътняването на една ивица между горния ръб на шкафовете и камъните. Мислим за отливане на бордюр, но дали няма да падне, ако е "висящ"? Пяна също не е вариант - трудно ще се изреже отгоре, а пък и ще е грозно. Някакви идеи?
nikolov333 - майстор
Ако постнете снимка, ще е най-добре.. Лично аз не разбрах отгоре или отстрани на шкафовете ви е проблем..?
miliad - майстор
пет юли 06, 2018 11:17 amnikolov333 написа:
Ако постнете снимка, ще е най-добре.. Лично аз не разбрах отгоре или отстрани на шкафовете ви е проблем..?
.. и за горни шкафове ли, долни ли, колона някаква, бюфет ли някъкъв става на въпрос .
Иначе най общо решението е добавянето на бленди, первази, корнизи, дублиращи дъна и тавани, крайни страници.
zz_stefanov - майстор
Аз бих го направил с изрязване с флекс на най стърчащото, измазване на контактната повърхност за да се оформи канапе за шкафовете, преди това да се предвиди най-устойчиво място за поставяне на крепеж за шкафовете (предполагам стената е зидана с кал).
Всичко това само за да не допусна големи кухини отзад, където да се крият разни гадини. :)
Делян - специалист
Ами измажете я до нивото на плота, така или иначе няма да се вижда зад шкафовете.

Тема "каменна стена - проблем кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: