• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
На видеото е много добре показано кое, как се прави - пяната е много удобна за неравни повърхности, но не мися, че за OSB-то ще ти е от полза. Крепежите в никакъв случай на Видира - на тези съм им сърбал попарата, пластмасата им е трошлива, самите те са гнусници, които ще те изядат с парцалите, но няма да си признаят, че грешката е в тях - пробвах да им въздействам чрез КЗП, но явно и там са си платили. Като цяло, ако смяташ да разчиташ само на вътрешната си изолация, не виждам смисъла от външната само заради едната основа.
Лично мнение - не товари конструкцията с излишни килограми, а ако много държиш на външна изолация си извикай фирма, която да ти положи безшевна изолация от полиуретанова пяна.
вт юли 10, 2018 3:32 pmpreslav написа:
На видеото е много добре показано кое, как се прави - пяната е много удобна за неравни повърхности, но не мися, че за OSB-то ще ти е от полза. Крепежите в никакъв случай на Видира - на тези съм им сърбал попарата, пластмасата им е трошлива, самите те са гнусници, които ще те изядат с парцалите, но няма да си признаят, че грешката е в тях - пробвах да им въздействам чрез КЗП, но явно и там са си платили. Като цяло, ако смяташ да разчиташ само на вътрешната си изолация, не виждам смисъла от външната само заради едната основа.
Лично мнение - не товари конструкцията с излишни килограми, а ако много държиш на външна изолация си извикай фирма, която да ти положи безшевна изолация от полиуретанова пяна.
Както писах по горе , XPS -а мисля да го сложа с цел да предпазя OSB - то от външни влияния и сградата да добие завършен вид .
Спрях се на XPS поради причината , че е по твърд материал и ще ми даде по здрава основа за мазилката .
За пяната май си прав , може би ще се спра на варианта с прахообразното лепило за изолация .
Струва ми се , че по този начин празнината между листа и OSB , ще се запълни почти на 100% и вероятността за конденз намалява драстично .
Изниква ми въпроса , какъв латекс на силиконова основа да ползвам (гледам че го мажат за основа ) .
Ако някой е лепил по този начин , моля да сподели .
Ето я и разликата между EPS и XPS с плюсовете и минуси
https://youtu.be/oZgqCGB0Q5Y
savagebs - специалист
Здравей Nedooo, изолацията на дърво с XPS който е паро непропусклив не е добра идея, има достатъчно клипове в нета за американски къщи които буквално се разпадат под мазилката, влагата остава вътре и става гнилоч.По добрият вариант за теб е вентилирана фасада. ето виж едно примерно клипче https://www.youtube.com/watch?v=mzypdanN53s , потърси из тубата материали по тази тема и сам ще се откажеш от запечатване на дървенията.Облицоване на пожароопасни осбта с пожароппасен XPS е направо с един куршум два заека :)
мен лично един тарикат ме офертираше за хубава "американска" сглобяема къща но не знаеше че ми се гади от този тип строителство.
8180 - майстор
вт юли 10, 2018 7:47 pmNedooo написа:
Струва ми се , че по този начин празнината между листа и OSB , ще се запълни почти на 100% и вероятността за конденз намалява драстично .
В първия ти пост в темата разсъжденията ти, че е необходима вентилирана фасада по-ми харесваха, както ти препоръчва и колегата преди мен. Друг е въпросът как да се изпълни.
Тук поради червеното, синьото не е вярно, особено ако най-вътре пароизолацията не е перфектна.
viewtopic.php?f=47&t=36927&hilit=v_tan

В тази тема подробно е описано и дискутирано всичко което те интересува колега. Аз почти по същия начин изпълних всичко на моята постройка /гараж и механа около 60кв.м/. Вече трета година с влага, конденз и т.н. никакви проблеми няма. Моят съвет е - следвай изпълнението на колегата v_tan и няма да сгрешиш.
Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на изолация XPS върху OSB на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: