Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
SEV - специалист
Темата съм я копирал и в другия форум,надявам се не е проблем.
Здравейте,както се досещате от заглавието ми предстои цялостен ремонт на апартамента който купих наскоро.Блока е стар,строен 1982-1986.Строителството е ЕПК,всички стени са тухлени има доста колони които стърчат доста грозно.Като план график смятам да подредя нещата в следния ред;

1 Смяна на дограма
2 Смяна на ел.,(ако има нужда),защото като отворих няколко контакта видях ,че са вложили доста солиден кабел.
3 Полагане и вкопаване на инсталацията на климатиците във всички стаи.Телата ще ги монтират накрая като съм готов.
4 Смяна ВиК,задължително.Има такива глупости сътворени,че......На съседа отходните води от сифоните минават през тръби които висят в моята баня и тоалетна.Смятам леко да ги вдигна/скъся на горе по вертикала.Моите тръби за канала ще си ги положа върху плочата и замазка.
5 Смятам да направя едно преустройсто,за целта ходих в общината да искам конструктивния и архитектурен план на апартамента.С него ще ходя в районното кметство при архитекта,да ми направи проекти и даде разрешени.Ако изобщо стане това което съм замислил.Искам да си спестя разправиите със съседи.
6 Стените са що годе прави,имам видими колони които са ужасни.Криво са ги мазали или така са отляти ще разбера като почна ди ги поизправям.

В общи линии е това.Почти всичко смятам да направя сам,със съвети от вас по нещата които ще правя.Нещото което е най належащо в момента е да избера дограма и стъклопакети.Спрял съм се на:

1 Профил Рехау 5 камери ,36мм. троен стъклопакет (енерджи-бяло-к+аргон)
2 Профил Профилинк 5 камери,36 мм. троен стъклопакет(енерджи-бяло-к+аргон)
3 Профил Рейнър 8 камери,44 мм. троен стъклопакет(енерджи-бяло-к+аргон)

Първите два са на сходна цена,последния не е кой знае колко по скъп.Мнение?
Ще се радвам и благодаря предварително на всеки който ще се включи
preslav - майстор
Ползвам Рехау-то, доволен съм, върху другите нямам поглед - последните не съм ги чувал (което не значи, че са лоши), Профито нещо не ми вдъхва доверие.

Тема "Oсновен ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: