Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. Имам нужда от съвет.Искам да направя изолация на стая от апартамент. Жилището е панелка, първи етаж над мази, без външна изолация. ПВЦ дограма и вътрешна изолация от гипсокартон на външната стена. Стаята е спалня. Едната и стена граничи със апартамент, в който не се живее, другата е към стълбището, третата е към банята. Тоест и трите зимата са доста студени. Стаята не се отоплява през зимния период. В момента има мухъл по всички стени. Предстои почистване на мухъл със Savo и следващата стъпка някакъв вид изолация, да се предотврати появата на мухъл отново. Чудя се между изолиране на трите стени от вътре чрез : стиропор или боядисване със термошилд. Знам, че може би най подходящия начин би бил с гипсокартон и вата, но съм го изключил поради високата му цена.
torbalan - Дървен философ
Изолация, но от вън.
Отопление и вентилация.

Или по-често пръскане препарат против мухъл.
ср юли 18, 2018 1:43 pmtorbalan написа:
Изолация, но от вън.
Отопление и вентилация.

Или по-често пръскане препарат против мухъл.
То хубаво отвън, ама то само едната стена е навън реално. Другите граничат с нещо
torbalan - Дървен философ
Изолация има смисъл, ако ще се ползва стаята и ще се отоплява. Ако не се ползва и не се отоплява - стаята пак ще е студена.

Ами където не може отвън - вътре.
preslav - майстор
Според мен без отопление и вентилация никаква топлоизолация няма да те спаси. Учудващо е, че по всички стени имаш мухъл, това някакви петна ли са, отделни участъци или целите стени? С какво е "облечена" стаята, тапети, латекс, нещо друго? По тавана няма ли мухъл? Ако все пак решиш да правиш вътрешна изолация XPS за панелка е по-добре от EPS.
ср юли 18, 2018 3:18 pmpreslav написа:
Според мен без отопление и вентилация никаква топлоизолация няма да те спаси. Учудващо е, че по всички стени имаш мухъл, това някакви петна ли са, отделни участъци или целите стени? С какво е "облечена" стаята, тапети, латекс, нещо друго? По тавана няма ли мухъл? Ако все пак решиш да правиш вътрешна изолация XPS за панелка е по-добре от EPS.
Започна от нивото на пода и се качи почти до средата на стените. С латекс са стените. Няма по тавана. Странното е, че не се показа зимата, а сега през юни.
Руди - майстор
ср юли 18, 2018 8:32 pmmaria.kirova написа:
Стаята не се отоплява през зимния период.
. . .
Странното е, че не се показа зимата, а сега през юни.
Не е странно, през зимата му е студено в неотоплени стаи.
Хлябът, съхранен в хладилника също не плесенясва.
Hursa - майстор
В какво състояние са мазите, да не са наводнени.

Тема "Мухъл по всички стени на спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: