Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Доста време се опитвам да намеря решение, но понеже не съм никак на "ти" с осветления и всякакви Ел. неща, реших да попитам.

Имаме гардероб с две големи плъзгащи врати, вътрешния отвор на всяка от двете страни е около 1,15м.

Искаме да сложим осветление, което да се включва при отваряне на вратата. За целта предварително пуснах кабел в двете страни, за да се осигури захранване.

Търсих лост за гардероб с лед осветление, но това което намерих в Роси не е ок, тъй като лоста е по-дълъг и не бяха сигурни дали ако среща лоста и лед лентата до желания размер, въобще ще светне после и не ми се рискуваше.

Нямам възможност да вградя вече в плоскостите на гардероба някакъв профил, затова трябва да се измисли друг вариант.

Можете ли да препоръчате нещо интелигентно за монтаж, да изглежда добре и да върши работа, а също и сензор, който да светва и изгасва лед осветлението, когато вратата е отворена/затворена?

Ще ми бъде полезно и ако някой сподели къде във Варна мога да намеря нужните материали.

Благодаря предварително :)
nikolov333 - майстор
Аз си купих от Лидъл едни мини лед осветители с батерии и сензор за движение. Мисля да ги захраня с траф и да ги ползвам така, но още не съм ги монтирал и не мога да кажа как ще се държи сензора..
miliad - майстор
Имa рaзлични вaриaнти зa изпълнение, сaмозaлепвaщa лед лентa зa външен монтaж, мини aлуминиев профил зa външен монтaж, aл. профил зa ъглов монтaж. Зa включвaне може дa ползвaш сензори зa движение или мини контaктори монтирaни в горните ъгли нa гaрдеробa зaд врaтaтa./кaкто нa хлaдилниците/ . Имa готови решения, просто искa рaзходкa по мaгaзините зa мебелни aксесоaри.
lyubohar - майстор
Или разходка с търсачката на форума.
Ето един излязъл резултат.
Има и още.


viewtopic.php?f=18&t=45786&hilit=%D0%BE ... 0%BE%D0%B1
Lisko - майстор
Ха, зачетох се в другата тема и без да искам писах първо там.


Аман от кабели и трафове! Направи го с батерия. Ще ти издържа с месеци. После зареждаш за няколко часа и слагаш пак.
Говоря от няколко годишен опит, не да си прая вятър. Около 3 метра лента с бели 3528 диоди ми изкарва средно месец и половина с една батерия от лаптоп. Хем дълго работила батерия, не първа младост. Не е в гардероб а в коридорче, но мисля че по-често минаваме през коридорчето отколкото вие ще отваряте гардероба. Като светне, държи 15 секунди. Ако работиш нещо там, не угасва. Угасва само ако си застанал 15 секунди неподвижно, но това е много рядък случай.

Аз имам много батерии от този тип и като свърши, направо слагам следващата, после зареждам когато ми се случи. Но дори и само с една батерия, не е никакво неудобство.
hidrazin - майстор
съб юли 21, 2018 11:15 amSmbonev написа:
Здравейте,...
.... здрастииии...
Добре е преди да се пусне поредната ... тема , да се потърси за подобна.
И като се прочетат резултатите, ако има въпрос се пита.
Осветление в гардероб
:partyman:
Antonii - майстор
Икеа имат готови решения за осветление на гардероб и работят със сензор на движение.
Друг въпрос е, че човек може сам да си сглоби едно на по-ниска цена.

Тема "Осветление в гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: